[ODWOŁANY] XXIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu |

Ze względu na aktualną sytuację w kraju oraz obostrzenia wprowadzone w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników konkursu oraz publiczności, organizatorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu – Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury oraz Klub Muzyczny Ucho, podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Przeglądu. Zaplanowane na 2 maja 2020 wydarzenie nie odbędzie się. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy w przyszłym roku. Życzymy zdrowia!

Organizatorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu

///

Ruszył nabór zgłoszeń do udziału w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Zapraszamy młodych muzyków do udziału w konkursie – na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2020 roku.

2 maja 2020 roku w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni odbędzie się XXIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Laureaci poprzednich edycji Przeglądu należą dziś do ścisłej czołówki polskiego jazzu, m.in. koncertują i nagrywają na całym świecie, zwyciężają na wielu międzynarodowych konkursach oraz festiwalach. Wśród nich znaleźli się tacy artyści jak: Sławek Jaskułke, Piotr Mania, Dominik Bukowski, Jacek Namysłowski, Krzysztof Urbański, Tomasz Botur, Jerzy Małek, Paweł Kaczmarczyk, Joanna Knitter, Tomasz Dąbrowski, Wierba & Schmidt Quintet, Soundcheck, Biotone, Freeway, Mid West Quartet, Big Band Zielona Góra, Boogie Boys czy High Definition, Piotr Chęcki i Michał Ciesielski.

Podczas XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu zagrają formacje wyłonione przez Jury spośród nadesłanych zgłoszeń. Na te ostatnie czekamy do dnia 10 kwietnia br. włącznie. Decydujący jest dzień otrzymania zgłoszenia przez organizatorów.

Regulamin Przeglądu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania pod poniższymi linkami:
Regulamin 2020
Formularz 2020

Utwory w formacie mp3 należy przesyłać na adres e-mail: saxclub2020@gmail.com

W składzie tegorocznego Jury Przeglądu znajdują się wybitni muzycy jazzowi, dziennikarze muzyczni oraz laureaci poprzednich Przeglądów.

Jury XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych:
Przewodniczący Jury: Kuba Stankiewicz

Krystyna Stańko
Dominik Bukowski
Janusz Mackiewicz
Marcin Jacobson

Imprezę poprowadzi Przemek Dyakowski – szef Sax Clubu

W konkursie do wygrania atrakcyjne nagrody:
- 10 tys. zł dla Najlepszego zespołu Przeglądu
- sesja nagraniowa w Studio Radia Gdańsk
- występ zespołu na Sopot Molo Jazz Festiwal
- 2 tys. zł dla Najlepszego Muzyka Przeglądu

 

Organizatorzy:
Miasto Gdynia
Gdyńskie Centrum Kultury
Klub Muzyczny Ucho