Apteka / KONKRETBanda / Escapes |

Drzwi 19.00
Koncert. 20.00

 

Zespół Apteka, powstał w 1983r Założony przez Jędrzeja Kodymowskiego i Macieja Błasiaka. Po dziś dzień aktywnie reprezentuje Trójmiejska scenę alternatywną. Jak co roku w listopadzie odwiedzi klub Ucho / Podwórko art.

 

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.

 

APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.
APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.
Cytując lidera grupy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego można bliżej poznać przesłanie zespołu, „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.
Za tym, co dzieje się z formacją Kodyma dalej,nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.
APTEKA (rock / psychodela / alternatywa | Gdynia)

 

KONKRETbanda
Formacja założona przez czterech gdyńskich muzyków związanych wcześniej czy tworzacych takie grup jak min. Enchantia, Kryzys, Tetrix czy Helicobacter.. Potężne uderzenie tożsame z Sonic Youth i Fugazi łączy się z najlepszymi tradycjami Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Współpracowali m.in. z Maciejem Cieślakiem z legendarnej formacji Ścianka, który realizował oraz produkował ich ostatni materiał.
Tomek Hinz- drums, voc
Marcin Tomal – bass
Fryzjer – guit, voc
Grzegorz Baran – voc

 

Bilety:
50PLN (przedsprzedaż) / 60PLN (w dniu koncertu)
Sprzedaż online: https://podworkoart.interticket.pl/event/sheet/apteka-CFD9B15DA9F84A90A9A6C9E33E66D8C5#6153