Luxtorpeda |

244561292_195810192659368_2204670463987903324_n
Drzwi 19.00
Koncert. 20.00

 

Zapraszamy na specjalny, jubileuszowy koncert z okazji 10-LECIA zespołu LUXTORPEDA Podczas tego wieczoru dostojni solenizanci zagrają swoje największe przeboje oraz utwory pochodzące z ich najnowszej płyty „Anno Domini MMXX”.
Luxtorpeda – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo . Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.
Na album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda „Anno Domini MMXX”.
Na płytę „Anno Domini MMXX” składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowi płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA,
a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów.
Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).
Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: „Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy”.
A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej „Zuch”.
Premierowy materiał z płyty „Anno Domini MMXX“, jak również najważniejsze utwory Luxtorpedy z poprzednich krążków,
„Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy” – tymi słowami Robert „Litza” Friedrich opisał najnowszy krążek Luxtorpedy, który ukazał się 1 października.

 

Luxtorpeda z jednej strony solowy projekt Roberta „Litzy” Friedricha, z drugiej kapela czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w różnych konfiguracjach.
Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.
Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.
Luxtorpeda na swoim koncie ma cztery płyty studyjne: „Luxtorpeda”, „Robaki”, „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki” oraz MYWASWYNAS – czwarty długogrający album wydany 1 kwietnia 2016.

 

Bilety:
55PLN (przedsprzedaż) / 65PLN (w dniu koncertu)
Sprzedaż online: https://podworkoart.interticket.pl/event/sheet/luxtorpeda-C2E1EBEE2B2F448D8226C4D90C0DDDD0#6154