Skowyt Fest: Source of Mary/Nadihr/sic!/Mound/aleph א |

Skowyt, to festiwal zorganizowany przez ludzi, którzy grali już w życiu w paru metalowych kapelach, byli na kilu festiwalach i wiedzą, czego potrzebuje rzesza długowłosych, ubranych na czarno ludzi o wrażliwych sercach.
WPIERDOLU!
I to zamierzamy im dać
5 trójmiejskich kapel, których członkowie rzeźbią już swoją sztukę od wielu lat, pod niejedną banderą.
Source of Mary, Nadihr, Wredrock, Aleph i Mound.
Potężne riffy, numery nie krótsze niż 7 minut, growle, screamy i podwójne stopy.
A do tego dbałość o atmosferę, melodię i jakość brzmienia…
Musicie tego doświadczyć na własnej skórze!
O zespołach:
aleph א
Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge’owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych.
Jesienna trasa promuje ich tegoroczny album, „Kairos”.
Nadihr
Nadihr, to metalowa kapela z Trójmiasta specjalizująca się w mocnym, precyzyjnie wyliczonym uderzeniem w poukrywane struny duszy człowieka.
Atmosferyczny, progresywnie rozbudowany, polirytmicznie pulsujący emocjami projekt powstał w roku 2013 jako Heavend, a jego skład zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat.
W obecnej epoce tworzą tę całość:
Artur Szalsza (Aleph, Klawo, Moonfeeder) na basie,
Jerzy Jurkowski (The Bakery) na gitarze,
Michał Giziński na gitarze i wokalu,
Kuba Grzywacz (Aleph) na perkusji.
Mound
Od 2017 roku wciąga w mroczny, a jednocześnie kuszący, hipnotyczny wymiar umierających przestrzeni. Cztery spojrzenia na ten stan łączą się w jeden ekspresyjny nurt, który w swojej gatunkowej -post stylistyce nie puszcza ze swych objęć i nie daje ani chwili wytchnienia.
Source of Mary
Muzykę Source of Mary można opisać jako długie, klimatyczne utwory przywodzące na myśl industrialną otchłań wyrażoną przez bogate, ciężkie, niepozbawione melodyjności kompozycje. Muzycy znani m.in. z zespołów Rum, Tehace, Prostagmatos, Shellfire zagrają przedpremierowo materiał z debiutanckiej płyty Inner Demons, która ukaże się w tym roku. Gościć na niej będzie m.in. Jarosław Śmigiel z zespołu Illusion, Mateo – wokalista zespołu Hellvoid, a produkcją zajmuje się Arkadiusz „Malta” Malczewski znany ze współpracy z gigantami polskiej sceny metalowej – Decapitated, Batushka i Behemoth.
Wredrock (ODWOŁANY)
sic!
Niskostrojone gitary, wyrazisty bas, dynamiczna perkusja oraz wszechstronny wokal to główne elementy charakteryzujące twórczość zespołu.
Głównymi inspiracjami muzycznymi są Korn, Illusion, Rage Against The Machine, Kazik Na Żywo.
Ważnym elementem twórczości jest przekaz. Przepełnione buntem teksty nierzadko dotyczą zagadnień egzystencjalnych, politycznych czy filozoficznych.
Inne po prostu opowiadają o życiu i problemach szarego człowieka.
17:30 – Furtka
18:00 – sic!
19:00 – Mound
20:00 – Aleph
21:00 – ??? (Ukończ poprzednie etapy aby odblokować tego artystę)
21:20 – Source of Mary
22:20 – Nadihr