Take It Easy tworzą weteran polskiego jazzu – Przemek Dyakowski oraz przedstawiciele młodych, wybitnie utalentowanych jazzmanów – Knitter, Bukowski, Mackiewicz i Sowiński. W maju 2005 roku w sopockim Kawiaretonie Take it Easy nagrali płytę z powszechnie znanymi i lubianymi standardami jazzowymi. Krążek ten został dołączony do wrześniowego numeru miesięcznika „Jazz Forum” i zyskał bardzo przychylne recenzje. Take It Easy występowało na festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie i Gdańskie Noce Jazzowe, Sopot Skok Jazz Festiwal, Sopot Molo Jazz Festiwal, Letni Festiwal Piwnicy pod Baranami, Złota Tarka w Iławie, I Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Komeda Jazz Festival w Słupsku, Zakopiańska Wioska Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Zielonej Górze – Green Town Of Jazz, Muzeum Jazz Festival w Ostrowie Wlkp. itd.
Wszyscy muzycy, jak i ich płyta, znajdują się w ankiecie Jazz Top pisma „Jazz Forum”.
Zespół jazzowy Przemka Dyakowskiego występuje w składzie:
Joanna Knitter – wokal
Przemek Dyakowski – saksofon
Dominik Bukowski – wibrafon
Janusz Macek Mackiewicz – kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja
Przemek Dyakowski – znakomity muzyk, świetny saksofonista, prezenter radiowy, a jednocześnie sprawny organizator i animator kultury, to jedna z najwybitniejszych i najbardziej barwnych postaci życia kulturalnego w Gdyni. W 2005 roku uroczyście obchodzona była 50. rocznica jego scenicznej aktywności, w tym ponad 40 lat pracy na rzecz krzewienia i rozwoju kultury w Trójmieście. Współpracuje z takimi artystami jak Swing Old Stars, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz czy alternatywnym Chlupotem Mózgu i Ikenga Drumers. Od wielu lat udziela się jako konferansjer licznych festiwali i koncertów muzycznych, głównie jazzowych, ale przede wszystkim jako czynny animator kultury. Dzięki niemu na kulturalnej mapie Gdyni zaistniały takie zjawiska artystyczne jak Sax Club (początkowo w Teatrze Miejskim, obecnie w Klubie Muzycznym Ucho) czy Zaduszki Jazzowe (w kościele oo. Franciszkanów).
Joanna Knitter – artystka ma na swoim koncie już niemałe doświadczenie – współpracowała między innymi z saksofonistą Przemkiem Dyakowskim i wibrafonistą Dominikiem Bukowskim. Jej ogromny potencjał muzyczny w pełni ujawnił dopiero udział w konkursie 5. Zmagań Jazzowych A.D.2006. Mimo że Joasi nie udało się dotrzeć do finału, to właśnie ją sam Billy Harper uhonorował specjalnym wyróżnieniem, wskazując na ogromny talent tej młodej wokalistki.
Dominik Bukowski - wibrafonista jazzowy, kompozytor. Gra i nagrywa z takimi muzykami jak: Tim Hagans (USA), Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Gus Dahlberg (Szwecja), Raivo Tafenau (Estonia), Goran Larsen (Szwecja). Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Leszek Kułakowski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Wojciech Staroniewicz, Przemek Dyakowski. Koncertował na wielu polskich festiwalach jazzowych, a także za granicą (m.in. w Izraelu, Grecji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Estonii, Rumuni i Mołdawii). Jest kompozytorem muzyki do kilku przedstawień teatralnych i choreograficznych.
Janusz „Macek” Mackiewicz - jeden z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce, od lat stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem Take It Easy, z Ikengą Drummers Larrego OK Ugwu oraz prowadzi własny zespół. Autor internetowych warsztatów basowych „My-szkoła” i publikacji specjalistycznych o tematyce muzycznej. Występował na wielu znanych festiwalach jazzowych takich jak: Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Nad Odrą, Świdnik Jazz Festiwal, Gdynia Summer Jazz Days, Komeda Jazz Festiwal, Złota Tarka.
Tomasz Sowiński – w latach 1998-2007 był członkiem formacji: Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz – Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Maciej Sikała – Piotr Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet. Występował także z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Piotrem Cieślikowskim oraz zespołem Miłość. Obecnie gra z takimi artystami jak Irek Wojtczak Quartet, Piotr Mania Trio, Przemek Dyakowski Quintet. Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. W grudniu 2006 roku nakładem firmy Nottwo ukazała się jego autorska płyta (Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group – Illustration), która jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych oraz próbą własnej wypowiedzi muzycznej. Do płyty tej zaprosił muzyków trójmiejskich i nie tylko, z którymi, oprócz muzyki, wiąże go wielka przyjażń.