brama: 18:00, start: 18:30
METAL UP YOUR MAY TOUR
Alastor
Wy’Rock
Infliction
+ Bruderschaft (support)
ALASTOR (thrash metal)
W roku 1989 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay „Syndroms of the Cities” wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster w całej Europie. Polskojęzyczna wersja płyty pojawiła się w roku następnym tylko pod postacią kasety wydanej przez firmę Polmusic. Współpracę z katowickim Metal Mind Productions kończy nagrana w roku 1990 płyta „Przeznaczenie” (rok później zarejestrowana jako „The Destiny”). Zastój we współpracy spowodowany był, jak twierdził MMP, „brakiem koniunktury” na prezentowaną przez zespół muzykę, przyczynił się do wygaśnięcia współpracy. W roku 1992 grupa wydała kasetę z nowymi propozycjami. Po kilku występach na deskach jarocińskiego festiwalu – w roli gwiazdy bądź zespołu konkursowego (taki to był wówczas muzyczny rynek), Alastor stanął do konkursu festiwalowego w sierpniu 1993 roku. Zwycięstwo w Jarocinie przyniosło płytę „Zło” wydaną przez Loud Out Records. Grupa ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych – Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z trzema schodami i wiele innych. Czas płynął, Alastor stał się kwartetem i już bez Osieckiego stworzył w 1997 roku płytę „Żyj, gnij i milcz”, którą wydał label firmy Morbid Noizz – Sound Factory Records. Dobre recenzje płyty niepoparte promocją sprawiły, że materiał przepadł w metalowym tyglu, a zespół zawiesił działalność. W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu. Na miejsce Osieckiego w zespole pojawił się „Zwolak” z gostynińskiego Spin, lecz dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy wytrzymali życiowe przeszkody, zmienił się skład. Już bez Frydrysiaka, do działań żelaznej starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni Jacek Kurnatowski – bas (ex Spin) oraz Marcin „Crowbar” Bilicki – gitara. We wrześniu 2006 ukazało się trzyutworowe demo, zapowiedź nowego albumu – „Spaaazm”. W 2008 roku Radek Zwoliński wrócił do składu, zastępując na basie Jacka Kurnatowskiego. W 2010 roku szeregi zespołu opuścił wokalista Robert Stankiewicz, jego miejsce zajął Michał „Mish” Jarski. W 2011 kolejna zmiana – tym razem basowego, miejsce Radka Zwolińskiego zajął Jakub Kubasiński. Na początku października 2011 roku Alastor wszedł do studia Tomka “Zeda” Zalewskiego, by zarejestrować materiał na nową płytę “Out of Anger”. W lutym 2012 nastąpiła kolejna zmiana składu – gitarzystę Marcina Bilickiego zastąpił Artur „Naho” Banach
Facebook: http://www.facebook.com/AlastorPL
Strona internetowa: http://www.alastor.pl/
Aktualny skład:
Sławomir „Bryłas” Bryłka – perkusja
Mariusz „Maryś” Matuszewski – gitara
Michał „Mish” Jarski – wokal
Jakub „Kubas” Kubasiński – gitara basowa
Artur „Naho” Banch – gitara
WY’ROCK (thrash metal)
Początki tego bydgoskiego zespołu sięgają 1983 roku. Założycielem był perkusista Jarek Koźbiał. Twórczość zespołu oscylowała wokół heavy metalu, ale wyraźnie były wypływy rodzącego się thrashu czy death metalu. Gitarzysta Radek „Fred” Giżyński dołączył do kapeli w 1988 roku. Zespól zmienił wtedy nazwę na Morgoth. W roku 2005 Radek „Fred” Giżyński po dziesięciu latach przerwy postanowił wrócić do grania. Pierwszym człowiekiem, do którego odezwał się po przerwie okazał się Andrzej Datkiewicz. Muzycy znali się z wspólnego projektu Disorder. Fred postanowił wykorzystać nazwę Wy’Rock. No i poszło… Grają do dziś energetyczny metal – tak jak potrafią najlepiej, z serca.
Facebook: http://www.facebook.com/pages/WYRock/133276963431789
MySpace: http://www.myspace.com/wyrockband
Skład:
Adam „Adi” Langowski – wokal
Radek „Fred” Gizynski – gitara
Adam „Lulu” Rojewski – gitara
Andrzej „Datek” Datkiewicz – perkusja
Przemek „Spider” Nowicki – bas
INFLICTION (groove metal)
Zespół powstał w lutym 2011 roku w Bydgoszczy. Założeniem było tworzenie muzyki, mającej robić ruch pod sceną, stąd też w muzyce Infliction słychać wpływy zespołów takich jak Sepultura, Machine Head, Soulfly czy Chimaira. W lipcu 2011 ukończone zostało pierwsze demo, któremu nadano tytuł „Low Distance Boom”. Historie koncertową rozpoczynają pażdziernikowe koncerty – II Od Nowa Metal Fest w Toruniu, gdzie grupa otwierała festiwal dla takich formacje jak Behemoth, Blindead czy Chain Reaction i support Luxtorpedy w Chojnicach. Obecnie Infliction pracuje nad materiałem na EPkę i szukuje się do nagrań i dalszych koncertów.
Facebook: http://www.facebook.com/inflictionpl
Myspace: http://www.myspace.com/inflictionpl
Youtube: http://www.youtube.com/user/inflictionpl
Skład:
Grzesiek „Kosiarz” Kosowski – wokal, gitara rytmiczna
Adrian „Adyj” Lachowicz – gitara prowadząca
Maciej „Kudal” Kudalski – bass
Wojtek „Łyskey” Stróżyński – perkusja
BRUDERSCHAFT
Idea założenia zespołu zrodziła się podczas jednej z pamiętnych libacji alkoholowych, której tematem przewodnim było wino marki „Wiśnia” i okazjonalne, randomowe transplantacje zwieraczy. Mimo wysokiego poziomu promili we krwi i kilku dodatkowych organów udało się ustalić wspolną wizję przyszłej muzycznej władzy nad trójmiejską sceną muzyczną, DHU „Batory”, Bodedze i miejskim szaletom. Wiele butelek zostało opróżnionych zanim trzem śmiałkom – Picowi, Madzi i Ramzesowi, udało się znaleźć miejsce do grania. Pomógł im w tym tajemniczy człowiek zwany „Synem Nocy”. Rozpoczął się intensywny okres tworzenia materiału. Przez ogień, krew, pot, łupież, kał i łzy wyłoniło parę autorskich kompozycji (w tym trzy kwiatowe i jedną zapachową). Mimo że utwory te zostały napisane przez Tony’ego Iommiego, parę ładnych lat temu, chłopaki stwierdzili, iż są całkiem niezłe i nadają się do przedstawienia szanownej publiczności znad Zatoki Gdańskiej. Zespół borykał się niestety z bolączką znaną wielu kapelom, czyli brakiem członka – wokalisty. Po kilku nieudanych próbach z ludźmi parającymi sie darciem mordy, wymion, prześcieradeł, pierza i kilku innych rzeczy, odnalazł się człowiek godny miana czwartego brudera do bruderschaftu – Adrian „Jegor” Jegorow-tatinka (znany wcześniej z rosyjskiego zespołu TATU jako Lena Katina, tutaj historia wokalistki zmienia bieg po kilkuletnim pobycie za Odrą i paru operacjach bardziej lub mniej udanych). Dla Bruderschaftu nadszedł wreszcie czas, by uderzyć w strunę, rzygnąć w rozklapichę, zasadzić buraki i skopać parę tyłków… no, a przynajmniej zagrać jeszcze parę koncertów w okolicznych domach starców, burdelowych domach weterana i domach bezdomnych.
Skład:
perkusja – Adam Tuszyński (Ramzes)
gitara – Jacek Zawiślak (Picu)
bas – Maciej Bardo (Madzia)
wokal – Adrian Jegorow (Adrian)
BILETY: 15 / 20 ZŁ
Dostępne w: Klub Ucho, Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia)