ELM STREET
Zespół istnieje od 2003 roku. Pochodzi z Melbourne i przez pewien czas nosił nazwę RAID (pod tym szyldem wydał jedną EP w 2007 roku). Teraz grupa promuje swój pierwszy album. prezentujący mieszankę tradycyjnego heavy i speed metalu zagranego powerowo, z thrashowymi naleciałościami. Muzycznie zespół sięga również w kierunku brytyjskich wpływów NWOBHM. Elm Street cechuje wspaniałe brzmienie, gitarowe szaleństwo i chwytliwa melodyka. Chropowaty wokal, energiczne chórki i wpadające w ucho kompozycje predestynują Australijczyków do stania się ważną siłą na heavymetalowej scenie XXI wieku. Jak mówią sami muzycy – „Metal is the Way”. Ładnie grają gitary akustyczne, mruczy bas, chrypi wokalista i szumią blachy. Dowód na to, że prawdziwy metal lat osiemdziesiątych nigdy nie umarł ani nigdy się nie zestarzał. Dziś brzmi on równie potężnie i porywająco w wykonaniu Elm Street.
Skład:
Ben Batres – śpiew, gitara
Aaron Adie – gitara
Brendan Farrugia – bas
Tomislav Perkovic – perkusja
DEATHINITION
Ochrzczony w boju w 2009 roku, od początku kariery koncertuje i nagrywa. Już w pierwszym roku istnienia nagrany został pierwszy utwór grupy zatytułowany żartobliwie „Melanż”. W 2010 roku zespół nagrał pierwsze oficjalne demo, którym udowodnił wysoką pozycję w wyścigu o prymat na thrash metalowej scenie polskiego podziemia. Wybitne riffy grupy grają w ostrym akompaniamencie do nietuzinkowego wokalu Adama Langowskiego. Choć w muzyce grupy wyraźne są wpływy takich klasycznych zespołów jak Forbidden, Heathen czy Exodus, to niepowtarzalny klimat i oryginalność są największymi atutami thrashowego kwintetu. Jakość twórczości bydgoskiej kapeli umożliwiła zagranie koncertów w doborowym towarzystwie. Deathinition dawało koncerty z reprezentantami młodej fali z obu Ameryk (Bonded By Blood, Fueled By Fire, Violator, Andralls), zza wschodniej granicy (m.in. Hell:on), z legendą polskiej sceny – zespołem KAT, a także z innymi znanymi formacjami pokroju Helstar, Death Angel i Hirax.
SHADOWSIGHT
Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni z inicjatywy dwóch gitarzystów (Michał „Ranger” Marcinkowski, Łukasz „Fiefiur” Szczepański), którzy chcieli założyć swój własny projekt heavy metalowy. Po kilku miesiącach prób i jammowania, dzięki ogłoszeniu w internecie dołączyła do nich basistka Sylwia Dylewska oraz perkusista Michał „Pryqu” Pryczkowski. Posada wokalisty zmieniała się wielokrotnie, jednak na pierwszych dwóch albumach demo zaśpiewał Łukasz. Obecnie wokalem zajmuje się Ranger – słyszany w najnowszym wydawnictwie „Path of the Damned”. W lipcu 2011 roku grupę opuścił Pryku, natomiast w październiku – Sylwia Dylewska (opuściła zespół w celu rozpoczęcia kariery solowej). Do Shadowsight na kilka gościnnych występów dołączają Miłosz Gasiuk (gitara basowa) i Damian „Ciupaz” Ciupiński (perkusja, Mandalor). Po powrocie na scenę i koncercie w gdyńskim klubie Ucho, pod koniec listopada tymczasowy pałker grupy – Ciupaz – postanawia zostać na dobre w zespole, co pozwala muzykom nabrać wiatru w żagle i tym sposobem od 2012 roku Shadowsight rozpoczyna inicjatywę cyklicznego eventu w postaci koncertów pod szyldem „Clash of the Titans”. W styczniu 2012 roku rolę basisty obejmuje Oskar Charuta. Mimo roszad w składzie grupy, profil muzyczny pod wodzą Rangera i Fiefiura pozostaje niezmienny. Bezwstydnie melodyjny, pełen solówek heavy metal inspirowany klasycznymi gigantami gatunku rodem z wysp brytyjskich, który całą moc pokazuje na wypełnionych energiach koncertach.
INNER STRIFE
Idea założenia zespołu zrodziła się w umysłach dwóch zapaleńców muzyki metalowej – Arka Biskupa (gitara) i Mikołaja „Kędziora” Spłocharskiego (bas). Grając wcześniej bez większego efektu w kilku kapelach, postanowili oni znaleźć ludzi, z którymi będą mogli realizować swoje muzyczne aspiracje, czyli łączyć thrashową moc i agresję z bardziej melodyjnymi, finezyjnymi partiami instrumentalnymi. Po długich staraniach muzykom udało się odkryć grupkę zapaleńców równie narwanych, co oni i równie pokręconych na punkcie muzyki. Tak powstał zespół Scavenger. Do składu dołączyli Mikołaj Piotrzkowski (gitara), Staszek Pieńkowski (wokal) oraz Michał Korpan (perkusja). Na pierwszym koncercie, który odbył się w maju w klubie Mechanik, zespół został ciepło przyjęty przez publikę. W czerwcu 2011 roku szeregi grupy zasilił Michał Kozłowski znany z występów z World Denied, a ze składem pożegnał się Stachu. Miesiąc później ustanowiono ostateczną nazwę zespołu – Inner Strife. We wrześniu tego roku kapelę opuścił Michał Korpan. Zastąpił go Maciek Oleszek, grający wcześniej w grupie Receptura oraz wielu pomniejszych projektach. Od tamtej chwili grupa prze naprzód, śmiało łącząc różne style muzyczne z thrashowym kręgosłupem. W okolicy kwietnia światło dzienne ujrzy pierwsze demo Inner Strife – „Self Sentenced”.
BILETY: 15 / 20 ZŁ
Dostępne w: Klub Ucho, Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia)