Top Music Festival to 9-dniowe warsztaty muzyczne z udziałem Mietka Szcześniaka oraz Jacka Królika zakończone Festiwalem Indywidualności.
Główna Nagroda: 2000 zł
Szczegóły na stronie: http://www.topmusicfestival.pl/
Program Festivalu Indywidualności Muzycznych:
9:00 – próby Ucho
10:00 – oficjalne otwarcie festiwalu
10:00-14:00 – przesłuchania
17:00 – próby koncertu uczestników warsztatów + galowy festival
Wykładowcy:
Mieczysław Szcześniak – wokal
Mieczysław Szcześniak urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występował w przeglądach piosenki m.in. „Śpiewać każdy może” i w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu, a w 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę „Przyszli o zmroku” (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). W 1987 roku rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jamboree z zespołami Walk Away i Sławomir Kulpowicz Group. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał udział w wielu festiwalach, m.in. Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii – I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum, Festiwal Intertalent w Austrii – I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji – I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA – Złota Płyta Miasta Muzyki.
Strona internetowa: http://www.mietekszczesniak.pl/
Prof. Jadwiga Gałeska-Tritt – wokal
Profesor Jadwiga Gałęska-Tritt jest absolwentką Wydziału Wokalnego i Wydziału Wychowania Muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (obecnie Akademii Muzycznej) im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jej aktywność w młodzieżowym środowisku muzycznym Poznania lat sześćdziesiątych zwróciła uwagę wielkich kreatorów kultury, wspaniałych muzyków, dyrygentów i pedagogów, takich jak prof. Edmund Maćkowiak, prof. Stefan Stuligrosz, dr Jerzy Młodziejowski, prof. Witalis Dorożała, prof. Stanisław Krukowski i prof. Jerzy Zabłocki. Jako młoda artystka, śpiewaczka i dyrygentka działała na wielu płaszczyznach muzycznej sztuki, dyrygując i pracując z zespołami rówieśników, organizując audycje muzyczne dla młodszych dzieci, śpiewając odpowiedzialne partie na estradach filharmonii, w kraju i zagranicą, nagrywając do radia i dokonując wielu premierowych wykonań utworów współczesnych polskich kompozytorów.
Grażyna Łobaszewska – wokal
Jurorka Top Music Festival 2013. Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. Prowadzi zajęcia z emisji głosu, a także z interpretacji piosenki. Od 1997 do 1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W latach 1998-2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki.
Jacek Królik – gitara
Karierę gitarzysty rozpoczął w zespole Dekiel, który przyniósł jemu i innym muzykom grającym w grupie dużą popularność. W 1986 roku był współtwórcą kapeli Chłopcy z Placu Broni, która w 1987 roku zakwalifikowała się do finału Festiwalu w Jarocinie. Na początku lat 90. nagrywał jako muzyk sesyjny. W 1993 roku współpracował z zespołem Lombard, z którym nagrał album „Afryka”, a następnie – z Urszulą. Udzielał się również w zespole Tilt. W 1994 roku poznał Grzegorza Ciechowskiego, z którym w 1996 roku nagrywał płytę „OjDADAna”. Ponadto w tym czasie współpracował z Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk i Krzysztofem Antkowiakiem. W 1995 roku społecznie nagrał gitary na płycie pt. „Nadzieja” z zespołem Zmartwychwstańcy z WSD Zmartwychwstańców w Krakowie.
Sławomir Drywa – intrumenty klawiszowe
Pianista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z takimi muzykami jak Emil Kowalski, Janusz Mackiewicz, Piotr Lemańczyk, Tomasz Sowiński, Irek Wojtczak, Justyna Steczkowska, Misza Hairulin i Olo Walicki.
Sławomir Dumański- perkusja muzyk, perkusista
Swoją przygodę z bębnami rozpoczął od warsztatów perkusyjnych prowadzonych przez wybitnego bębniarza Jacka Pelca. Inspiruje się muzyką jazz, blues, funk, rock. Od lat zafascynowany grą na instrumentach latynoskich, m.in. timbale, caixa, surdo, repinique. Członek kilku trójmiejskich formacji. Od dziecka zagorzały fan zespołu Queen.
Karina Marszałek – wokal
Instruktor wokalny-wokalistka, założycielka Fabryki Wokalu, organizatorka warsztatów muzycznych Top Music Festival. Autorka koncertów „Być kobietą” i koncertu kolęd na wesoło dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawczyni oraz organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Indywidualności Muzycznych „Bakista” w Łebie w 2006 roku oraz Pomorskiego Festiwalu Piosenki Zimowej w Lęborku w 2009.
Klaudia Hałaczkiewicz – instruktor tańca współczesnego i fintessu
W 2004 roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w ido disco dance, nominowana do kadry polskiej na Mistrzostwa Świata w 2008 roku. Uczestniczka wielu warsztatów tańca – zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Przez siedem lat tanczyła z formacją taneczną „Zgraja”, będąc finalistką wielu konkursów, festiwali i mistrzostw tańca.