Mananasoko
Solowy projekt Macieja Wojnickiego (skrzypce, głos, elektronika), wcześniej współpracującego jako gitarzysta między innymi z wykonującą współczesną muzykę improwizowaną formacją Lud Hauza, obecnie wracającego do formuły bardzo osobistego i prostego grania piosenek. Mananasoko to jednoosobowy zespół, daleki jednak od formuły kameralnego, solowego występu. Dzięki pomocy własnego oprogramowania, nakładania na siebie wielu partii skrzypiec, zapętlania wokalu i syntezatora, na żywo brzmienie Mananasoko momentami dorównuje małej orkiestrze. Jednocześnie żaden z dźwięków płynących ze sceny nie jest wcześniej nagrany ani zaprogramowany, dzięki czemu muzyka, choć utrzymywana w ramach prostej piosenki, posiada spory zapas przestrzeni otwarty na improwizację.
Psychollywood
Początki zespołu sięgają 2004 roku, kiedy to Ian Ian i Krzyżak postanowili założyć kapelę. Pomysł na granie był prosty – rura i do przodu. Za właściwe wzorce uznali takie zespoły jak: The Cult, Motley Crue, Social Distortion czy Guns ‚N Roses, ale i wykonawców jak: Down, Kyuss, Clutch czy Black Label Society. Początki nie były łatwe, bo brakowało reszty ekipy, ale z pomocą przyszli Koniu i Nick (obaj Blindead), stanowisko basowego objął natomiast Lisek (ex-FNAG i Ozyr Band). Niestety w tym składzie zespół nie przetrwał próby czasu. Wraz z nadejściem 2009 roku starzy kumple przypomnieli sobie, co chcieli stworzyć razem i odżyły stare demony – ze zdwojoną mocą! To, co Psychollywood proponuje to bezkompromisowe podejście do Rock ‚N Rolla oraz energia, energia i jeszcze raz energia! Aktualnie zespół koncentruje się na ograniu materiału i tworzeniu nowych numerów. Dzisiejsze oblicze zespołu poza wspomnianymi wyżej Ian Ianem (Bass) i Krzyżakiem (Gitary) tworzą: Dioux – odpowiedzialny za głos kapeli, Mike – obsługujący gitary oraz Stiv, napędzający tą maszynerię na bębnach.
Silly Boyz in the Streetz
Gra od dwóch lat, powstał w Koszalinie. Pierwsze próby odbywały się w garażu byłego gitarzysty, teraz zespół jeździ i koncertuje po całej Polsce. Muzyka SBITZ to melanż ostrego gitarowego grania, nieskrępowanej swobody i radości tworzenia. „Pełna wesołej energii mieszanka gitarowego indie rocka połączonego z lekko psychodeliczną elektroniką”. Muzycy są świeżo po wydaniu swojej EPki nakładem niezależnej wytwórni „Silly Records”. Wydawnictwo okazało się niebywałym sukcesem. Umieszczone na stronie internetowej (http://www.sillyboyzinthestreetz.com) nagrania w ciągu niecałego tygodnia od premiery zostały pobrane ponad 16 tysięcy razy. Występ w finale Uchodromu będzie oparty o zupełnie nowe, improwizowane wersje największych przebojów.
Her Parasoul
Trójmiejski zespół, istnieje od 2008 roku. Grupa gra melodyjną muzykę rockową o zróżnicowanych stylistycznie wpływach. Surowe gitarowe uderzenie, żywe rytmy oraz niski wokal to charakterystyczne cechy tria.
Marla Cinger
Zespół powstał w październiku 2008 roku z inicjatywy Joanny Kucharskiej. Do przełomu marca i kwietnia bieżącego roku kapela eksperymentowała z elektroniką, jednak po roszadach w składzie muzycy grają z żywą perkusją. Warto dodać, że poza Adamem Olesiejukiem (gitara i wokal), reszta zespołu tworzy także znane trójmiejskie Kiev Office.