Metalowe Ucho 4 |

Program Imprezy:

16:00 – 16:30 – Stagma

16:45 – 17:15 – Kontragarda

18:15 – 19:00 – Access Denied

19:15 – 20:00 – Hurricane

20:15 – 21:00 – Pleroms Gate

21:15 – 22:00 – Forecast

22:15 – 23:15 – Neyra

 

Neyra

Zespół powstał po rozwiązaniu grup Red-Hand i Methoda Uncoil w pierwszej połowie 2007 roku w Mławie. Członkowie tych dwóch grup połączyli siły, mając wspólny cel: dźwiękowa dewastacja. Po kilku miesiącach bezowocnych starań z wokalistą i po nagraniu kilku utworów miała miejsce długo oczekiwana zmiana personalna. Miejsce przy mikrofonie zajął Bien i przed Neyrą pojawiły się lepsze widoki. Chłopaki mogli w końcu skoncentrować się na tym, co było w ich głowach od dawna. Zniszczeniem. Muzyka zespołu to mix death metalu, thrashu oraz duża ilość własnych pomysłów i niekonwencjonalnych rozwiązań.

 

Access Denied

Powstał na początku 2003 roku z inicjatywy gitarzysty Jacka. Po roku działania grupa zagrała pierwsze koncerty oraz nagrała demo, na którym znalazły się cztery kompozycje znacznie jednak odbiegające od tego, co zespól prezentuje obecnie. Po półtora roku grania nastąpił rozłam, a z pierwszego składu pozostali tylko Jacek oraz perkusista Marcin. Już z nowym gitarzystą – Mateuszem, grupa zrezygnowała z grania rocka na rzecz heavy metalu, a inspiracjami były takie zespoły jak Iron Maiden czy Judas Priest. Stylistyce tej kapela jest wierna do dziś, mimo kolejnych zmian personalnych, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Pod koniec 2006 roku Access Denied nakręciło profesjonalny teledysk do utworu „Violence of Mind”. Grupa od dwóch lat regularnie koncertuje, a do ważniejszych koncertów może zaliczyć koncert na zlocie Harleya Davidsona na sopockim molo. W lutym 2008 roku zespół nagrał profesjonalne demo, na którym znalazły się trzy kompozycje, a do utworu „No man’s land” został nakręcony kolejny teledysk. W czerwcu 2008 roku Access Denied zagrał na festiwalu w Szwecji w miejscowości Ljungby. W styczniu 2009 zakończył pracę nad swoim pierwszym albumem.

Pleroms Gate

Trójmiejski zespół ze szczególnym podejściem do grania metalu. Prezentuje oryginalne spojrzenie na ekstremalny metal, wykorzystując elementy etnicznej muzyki starożytnych kultur i tradycji. Cechą charakterystyczną jest maksymalnie prawdziwe, żywe metalowe brzmienie połączone z naturalnymi dźwiękami instrumentów etnicznych i klasycznych. Teksty utworów to zaawansowane okultystycznie przemyślenia, zahaczające o filozofię Crowleya, gnozę, starożytne mity i kulty.

 

Hurricane

Zespół grający metal, którego bazą są melodyjne i cięte thrashowe riffy z elementem progresji. Początku istnienia grupy należy szukać w 2007 roku, kiedy to Jacek Zaorski (gitara) wraz z Kamilem Janulewiczem (gitara) rozpoczęli przygodę z muzyką. Obaj stwierdzili, że muzyka jest dla nich najważniejsza i postanowili założyć zespół, w którym będą się spełniać. Przez pewien czas grali tylko we dwójkę, ale nie musieli długo czekać – aż skład został zasilony przez Mieczysława Pawlaka (perkusja) i Michała Kołczyńskiego (bass). Kapela szybko zaczęła rozwijać skrzydła i nabierać kształtów, cały czas powstawały nowe utwory, które zyskują profesjonalnego charakteru. Po długich poszukiwaniach do zespołu dołączył wokalista Paweł Wiśniewski, który łączy melodyjny śpiew wraz z agresywnym metalowym wokalowaniem. To nie jedyna zmiana personalna w zespole, po poważnej rozmowie zespół musiał pożegnać się z Mietkiem Pawlakiem, w zamian dołączył do niego nowy perkusista – Jarek Chmielewski, który świeżymi pomysłami nadał dynamiki i charakteru utworom.

Forecast

Początki grupy datują się na 1998 rok, wtedy był to jednoosobowy projekt Legiona. Owocem dwuletniej samodzielnej pracy jest materiał „Lord of stone souls”. Ze względu na niską jakość nigdy nie został przedstawiony szerszemu gronu słuchaczy. Pod koniec 2000 roku Lord Abadoth udzielił swego wsparcia w pracy nad nowymi utworami i na stałe związał się z Forecast, przyjmując funkcję wokalisty. W tym samym czasie szeregi zasilił perkusista – Koli. Kilka miesięcy później – na początku 2001 roku do grupy dołączył gitarzysta – Zibi. Wspólnie muzycy zaczęli komponować materiał celem jego nagrania. W lutym 2002 roku zespół rozpoczął nagrywanie w MDK w Malborku. Praca była żmudna i długa – ze względu na przeciągające się przerwy pomiędzy sesjami, niezależnymi od grupy. W tym okresie do grupy dołączył nowy basista – Żmija. Wreszcie na przełomie 2002/2003 roku, dzięki dużej pomocy akustyka – Rafała Bacy, Forecast ukończył pracę nad swoim pierwszym oficjalnym demo „Thurisaz”. Z pełnym i stabilnym składem szybko zostały przygotowane nowe utwory. Dzięki temu 14 listopada 2003 roku Forecast mógł rozpocząć nagrania w toruńskim Black Bottle Studio. Efekt tejże pracy nosi tytuł „The Fool”. W 2005 roku Forecast nagrał kolejne demo – „Lunatic Asylum”. Wkrótce potem musiał rozstać się z wokalistą – Lordem Abadothem. Funkcję wokalu przejęli Legion i Żmija – nie na długo. Pod koniec 2005 roku odszedł Żmija, poświęcając się rodzinie. Miesiąc później został zwerbowany nowy basista – Shadock, który pełnił również rolę drugiego wokalisty. W takim składzie zespół przygotowywał się do zarejestrowania pierwszej pełnej płyty. Jednak do tego nie doszło, gdyż musiał rozstać się z perkusistą Kolim. Po wielu perypetiach i ciągłym przekładaniu terminu – w lipcu 2008 roku, w tczewskim Direct Studio został zarejestrowany materiał pod nazwą „Sacred Fear”. Po nagraniu płyty dołączył do nowy, doskonały perkusista Kozak. Obecnie Forecast przygotowuje się do prezentacji Sacred Fear na scenie. Ponadto trwają przymiarki do przyszłego nagrania.

Kontragarda

Projekt sięgający roku 2007. Skład i styl zespołu skrystalizował się pod koniec 2008 roku. Muzyką i tekstami Kontragarda wyładowuje zalegające w żyłach pokłady wściekłości na reprodukujący się system wyzysku i manipulacji; reaguje na problemy osobiste i społeczne. Członków grupy najlepiej oczyszcza metalowa mieszanka z elementami hardcore’u i właśnie taki styl grupa reprezentuje.

 

Stagma

Rok 2003: Założenie zespołu z inicjatywy Marcina Bogusza. Nagranie dema stagma w składzie: Rap / gardło – Dariusz młody Szczepański Rap – Krzysztof Raku Cierniak Gitara – Marcin Bogusz Bas – Henryk Kolodziej Bebny – Maciej Buli Bulinski. Rok 2006. Do zespołu dołącza gitarzysta Mateusz mefius Machnikowski. Nagranie płyty „Cała prawda o życiu”. Zespół zawiesza działalność. Rok 2008/2009. Reaktywacja zespołu przez Mateusza mefiusa Machnikowskiego. Nagranie płyty „Contra todo”.

 

Punkty sprzedaży biletów:

Klub Muzyczny ROCKZ (Gdynia, Warszawska 5)

Puls – Salon Muzyczny (Gdynia, Centrum Gemini)