Enter The Nu Breed: MADBALL, Deez Nuts, Your Demise, Nasty |

Po ogromnym sukcesie ostatniej edycji REBELLION Tour chcemy Wam przedstawić nowy projekt o nazwie ENTER THE NU BREED.

Skład:

MADBALL (Nuclear Blast Records) – U.S.A.

Madball to amerykańska grupa założona w 1988 roku, wykonująca muzykę z pogranicza hardcore’u i metalu. Zespół pochodzi z Nowego Jorku i jest jednym z czołowych reprezentantów tzw. stylu NYHC (New York Hard Core). Wokalista zespołu Madball, Freddy Cricien, jest przyrodnim bratem Rogera Mireta z legendarnego Agnostic Front. W pierwszym składzie grupy grali także – Roger Miret (wokalista Agnostic Front) na basie, Vinnie Stigma, również muzyk Agnostic Front – na gitarze oraz Will Shepler na perkusji. Pierwszym wydawnictwem formacji była EP’ka zatytułowana „Ball of Destruction (1989). Niedługo po tym Madball wzbogacił się drugiego gitarzystę – Matta Hendersona. W międzyczasie pojawił się kolejny minialbum – „Droppin’ Many Suckers” wydany dzięki Wreckage Records. Rok później Roger Miret opuścił zespół i został zastąpiony przez basistę Hoya Roca – dobrego przyjaciela Freddy’ego Cricicena.

Zmianom personalnym towarzyszyła również zmiana wytwórni. Od 1994 roku zespołem zaopiekował się Roadrunner Records, dzięki któremu Madball wydał „Set it Off” (1994) oraz „Demonstrating My Style” (1996). Podkreślić należy że zespól regularnie koncertował, dzęki czemu zgromadził rzesze wiernych fanów poza Nowym Jorkiem. W 1995 roku wziął udział w stworzeniu dokumentu na temat nowojorskiej sceny hardcore’owej („N.Y.H.C.”), gdzie oprócz materiałów koncertowych możemy zobaczyć wywiady z Cricienem oraz z Miretem. W 1998 roku przyszła pora na kolejny album. Cricien, Henderson, Hoya i nowy perkusista John Lafatta nagrali „Look My Way”. Dwa lata później pojawił się kolejny krążek – „Hold It Down”.

W 2001 roku grupa na krótko zawiesiła działalności. Pod koniec 2002 roku Madball powrócił i zaczął koncertować w składzie: Crcien, Hoya, Mitts (były członek Skarhead) oraz Rigg Ross (ex-Hatebreed). Zespół postanowił również odwiedzić studio. W 2003 roku pojawiła się kompilacja „Best of Madball”, rok póżniej EP’ka „NYHC EP”, w 2005 – „Legacy”, a dwa lata po tym album „Infiltrate The System”. W 2009 roku Rigg Ross opuścił grupę i dołączył do składu Skarhead. W Madball zastąpił go Ben Dussault z Throwdown. W grudniu 2009 roku Freddy Cricien oficjalnie ogłosił, że grupa pracuje nad albumem, którego premierę planuje na 2010 rok. Madball podpisał kontrakt z Nuclear Blast na wydanie nowego krążka na terenie Europy oraz zaprosił do studia i na trasę koncertową Jaya Weinberga (syna Maxa Weinberba znanego z E Street Band). W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Good Fight Music. W 2010 roku ukazała się płyta „Empire”, a w 2012 – EP „Rebellion”.

Facebook: http://www.facebook.com/madballNYC

DEEZ NUTS (Century Media Records) – AUSTRALIA

Australijski zespół hardcore’owy. Powstał w 2007 roku w Melbourne. Kiedy w 2005 roku rozpadł się znany metalcore’owy zespół I Killed The Prom Queen, jego założyciel – JJ Peters, postanowił skupić się na czymś innym. W jednoosobowym składzie narywał i pisał nowe kawałki. Z czasem pojawiła się EP „Rep Your Hood”. Tak zaczęło się formować Deez Nuts. Peters skompletował zespół ze swoich starych, dobrych przyjaciół, a następnie ruszył w trasę. Kapela przejechała Europę, Azję, USA i oczywiście Australię, grając setki koncertów z najlepszymi grupami hardcore’owymi. Kilka lat później Deey Nuts wciąż pozostaje wierny obranemu kierunkowi, stawiając na szczere teksty, mówiące o wszystkim, o czym tylko chce on powiedzieć. W 2013 roku ukazała się płyta „Bout It!”.

Facebook: https://www.facebook.com/deeznutshardcore

YOUR DEMISE (Schock Records) – WLK. BRYTANIA

Your Demise to hardcore punk z Wielkiej Brytanii. Grupa powstała w 2003 roku. W 2013 roku grupa wydała EP zatytułowaną „Cold Chillin’”. Było to pierwsze wydawnictwo po jej rozstaniu z Visible Noise Records. Zespół zapowiedział, że wraz z marcem 2014 kończy działalność koncertową.

Facebook: https://www.facebook.com/yourdemise

NASTY (BDHW Records) – NIEMCY

„4 dudes doing fucked up music for a fucked up world”.

Facebook: https://www.facebook.com/getnasty

 

BILETY: 75 zł (przedsprzedaż) / 85 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 78 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.