IV urodziny VHS HELL! |

Cztery lata i osiemdziesiąt cztery pokazy temu nie przypuszczaliśmy nawet, że nasza przygoda z kasetowym kinem klasy B tak pięknie się rozwinie. W końcu VHS HELL to nie tylko gloryfikacja dziwnych i obskurnych filmów z analogowej przeszłości, ale przede wszystkim nowe znajomości i przyjaźnie. 20 czerwca mamy zatem co świętować i zrobimy to w szczególny sposób!

Na repertuar naszego urodzinowego pokazu złożą się same zwiastuny filmów klasy B, wyselekcjonowane specjalnie na tę okazję przez naszego gościa – Derricka Ogrodnego*! Maraton „Trailer Shock!” to wedle słów samego Derricka:

Krew! Seks! Kung-fu! Potwory! Nagie dziewczyny! Niesamowity powrót do czasów, gdy filmy nie obawiały się być niepoprawne politycznie, a trailery do nich były często lepsze niż one same. Zapraszamy na “Trailer Shock!” – dwugodzinny maraton zwiastunów filmowych z lat 60. – 80. Horrory, science-fiction, erotyka, kino akcji, kino dziwaczne, filmy kultowe i filmy zapomniane. Zobaczycie m. in. zwiastuny “Basket Case” (“Wiklinowy koszyk”), “I Drink Your Blood” („Piję twoją krew” ), “Ms. 45” (“Kaliber 45”), “Massage Parlor Hookers”, “Zombie Holocaust” (“Wyspa ostatnich zombie”), “They Call Her One Eye”, “Sister Emanuelle” (“Siostra Emanuelle”) i tureckie “Życzczenie śmierci”. Nie zabraknie także Jesusa Franco, Lucio Fulciego, Cannon Films i bawarskich seks-komedii!

Projekcja bez polskich napisów.

Nasz urodzinowy pokaz tradycyjnie będzie połączony z wystawą plakatów, które przez ostatni rok reklamowały nasze seanse. Będzie też tort!

* Derrick Ogrodny to Amerykanin polskiego pochodzenia, miłośnik kina eksploatacji, kolekcjoner plakatów kinowych i kurator strony PosterPerversion.com, na której można obejrzeć odrażające plakaty z jego kolekcji. Od dziewiętnastu lat mieszka w Polsce, gdzie był dyrektorem kreatywnym stacji MTV, szefował Comedy Central oraz uruchomił kanał Nickleodeon. Od dzieciństwa maniak horrorów; jako licealista pracował w wypożyczalni kaset wideo, gdzie zaraził się miłością do kina akcji i produkcji spod znaku ‚exploitation’.

 

Bardzo prosimy o uszanowanie zakazu wnoszenia alkoholu i napojów (na miejscu będzie czynny bar).

 

Wstęp: 5 zł

 

Projekt plakatu: Unka Odya