EXPLOZER, I.N.D, FOSFOR |


 

EXPLOZER
 (Gdańsk)

Explozer powstał na zgliszczach zespołu Blitzkrieg, gdy do gitarzystów Krzysztofa „Siury” Siurnickiego i Włodka Mańkowskiego (Lazaret, Enterprise, Ghost) w 2011 roku dołączył perkusista Krzysztof „Mały’” Jankowski (Ghost, Hell-born, Noizzer, Grin)  oraz basista Mariusz „Maryjo” Szulist. W marcu 2013 roku miejsce basisty zajął Marek „Bocian” Gańko (Clockwise, Tanker) a po roku działalności zastąpił go młody, ambitny specjalista od ultra-niskich brzmień basowych Michał Steinborn (Woju) i działał w składzie do grudnia 2015 r. Jego godnym zastępcą stał się operator gitary basowej – Konrad Piątkowski (ex. Loko i Sinful Carrion) i radził sobie z tym do końca sierpnia 2016 roku. Obecnie jego miejsce zajął prawdziwy rzeźnik pięciu strun basowych – Saddam (Adam Książek) znany z działalności w kultowej trójmiejskiej death-metalowej kapeli Manslaughter.Obecny dorobek zespołu to nagrane trzy krążki: „Rozkurwiel” (2011) „Zdrada Nieba” (2013) „Konflikt Pokoleń” 2015 oraz singiel „Morda” (2015). 
Teledyski do utworów „Święta Wojna”, „Kac-Death” , „Zdrada Nieba” , „Morda”, „Konflikt Pokoleń” i „Rogate Granie” oraz mnóstwo mniejszych i większych koncertów zagranych w Polsce, obok takich wykonawców jak:
 Hate, Dezerter, Materia, Lipali, Dżem, Ewa Farna, Fosfor, Luxtorpeda, Vena Valley, Marika, Milczenie Owiec, Chassis, Infected Rain, Bregma, NU-NATION, Pampeluna, Ogotay, Łąki Łan, Tuff Enuff, Mech, Gooral, Farben Lehre i wielu innych
  

https://www.facebook.com/explozer.gdansk

http://www.band.pl/explozer

 

I.N.D (Gdynia)
 
Kiedy kilka lat temu zaczęliśmy się spotykać na wspólnych próbach jako zespół I.N.D, nikt z nas nie wiedział jak się to wszystko potoczy. Połączyła nas wspólna pasja – zamiłowanie do ostrzejszych dźwięków, która zaowocowała powstaniem kilkunastu utworów. W 2008 roku wydaliśmy EP „Przyjdż”, a w roku 2011 – oficjalną płytę „In Nomine Dei”, którą zaprezentowaliśmy na wspólnym koncercie z zespołem Luxtorpeda. Obecnie jesteśmy w przededniu wydania nowej EPII „Lucernarium”. Zagraliśmy do tej pory wiele koncertów, z których każdy miał dla nas istotne  znaczenie. Doskonaliliśmy swój warsztat i pogłębialiśmy współpracę. Spotkaliśmy wielu świetnych ludzi, doświadczyliśmy i trudnych sytuacji, i wspaniałych momentów, w których docierało do nas, że to, co robimy, ma sens i daje nam ogromną satysfakcję.

Zespół I.N.D tworzą obecnie:

Alina Lewandowska- wokal

Michał Paliwoda – gitara
Patryk Mroczek – gitara

Marcin Mroczkowski – perkusja

Konrad Kuza – bas

https://www.facebook.com/InNomineDei


 


FOSFOR (Wejherowo)
 
Zespół FOSFOR istnieje na polskiej scenie od wielu lat a jego inicjatorami są Leszek Grzywacz i Maciej Blaszke. Nasze zalążki to połowa lat 90tych i zespół SUCCUBUS, który po dojściu Dariusza Tylki przekształcił się we FREEDOM OF SPEECH (FOS) by w pierwszych latach nowego millennium przyjąć nową formę i nową nazwę FOSFOR. Przez te kilkanaście lat zagraliśmy dziesiątki koncertów w całej Polsce, często u boku największych gwiazd polskiej sceny metalowej i alternatywnej ( TSA, Acid Drinkers, Coma, Hunter, Turbo, Armia, Dezerter). Zagraliśmy na kilku festiwalach zawsze wzbudzając ogromne zainteresowanie. Jako jedni z pierwszych postawiliśmy na komputeryzację i samodzielnie nagraliśmy dwie płyty: w 2001 NO MOTIVE, która zebrała bardzo dobre recenzje (Gitara i bas), a w 2008 EP DEFY, z której jeden utwór (RAVAGE ) znalazł się na płycie wydanej przez Polskie Radio Program Trzeci – MINIMAX PL 5 (wyboru z ponad 200 zespołów dokonał Piotr Kaczkowski). Po kilku latach ciszy postanowiliśmy wejść do studia i zarejestrować nowy materiał. Dziś możemy pochwalić się nową płytą „LIFE IN FLAMES” nagraną w studio SOUNDS GREAT PROMOTION w GDYNI. Jej realizatorem jest Jakub „KIKUT” Mańkowski ,a w nagraniach pomagał Jan Galbas. Teledysk do pierwszego utworu „Don’t ask for more” zrealizowała młodzież pod okiem Yacha Paszkiewicza w trakcie warsztatów wideoklipu w Filharmonii Kaszubskiej (do obejrzenia w sieci). W obecny skład zespołu wchodzą :

Dariusz Tylki – wokal,
Mariusz Rzepka – gitara,
Leszek Grzywacz – bas,
Cezary Kejna – gitara
Maciej Blaszke – perkusja
 

https://www.facebook.com/FOSFOR-159400414146941/