Pablopavo i Ludziki w Mieście Słowa |

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w grupach Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też krążek „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – „Polor”. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. Jeden z nich – „Dancingowa Piosenka Miłosna”, zyskał uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym POLOR był „Mikołaj”.

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta „Tylko” – podobnie jak „Polor”, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: „Sobota” i „Carlos”. Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014 było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”.

Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin. Utworami takimi jak „International” czy „To dla tych” rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.

Koniec 2015 to wydawnictwo „Wir” sygnowane jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.

Marzec 2017 przynosi czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki – „Ladinola”, anonsowany  jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

 

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)
Dostępne online oraz w CultureBox Gdynia