Bracia Figo Fagot, Orbita Wiru |

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt”, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Na Bogatości”. Album zawierał utwory znane z serialu „Kaliber 200 Volt” w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór „Bożenka”, do którego teledysk obejrzało już ponad 20 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli – „Eleganckie Chłopaki”, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, czyli „Discochłosta”, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli – „Polska”, „Trzech króli” czy „Dziewczyna zawistna”. Utwory te znalazły się na płycie „Disco Polo”, która została wydana jesienią 2016. Wszystkie cztery albumy formacji zyskały status Złotej Płyty.

Orbita Wiru

Muzyka Orbity Wiru to rockowa eksplozja generowana przez trójkę ludzi czerpiących z różnych regionów muzyki. Dźwięki symbiotycznie dopełniają słowa przykuwających uwagę polskich tekstów. Całość stanowi konsekwentnie pulsującą dźwiękową maszynę. Zespół powołany do życia w 1999 roku ma na swoim koncie trzy albumy i obecność na dużych oraz małych festiwalach rockowych. Orbita Wiru była gościem muzycznych programów telewizyjnych oraz audycji radiowych. Czwarty w dorobku album zespołu, którego premierę wyznaczono na początek przyszłego roku będzie utrzymany w hipisowsko-punkowej konwencji i taki też będzie jego przekaz ideologiczny. Nowy energetyczny materiał już teraz można usłyszeć na koncertach!

20:00 – brama
21:00 – start koncertu

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia

https://www.youtube.com/watch?v=ylRJHTi8GcQ