XXIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu |

Ruszył nabór zgłoszeń do XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Zapraszamy młodych muzyków do udziału w konkursie!

2 maja 2021 roku w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni odbędzie się XXIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Laureaci poprzednich edycji Przeglądu należą dziś do ścisłej czołówki polskiego jazzu, m.in. koncertują i nagrywają na całym świecie, zwyciężają w wielu międzynarodowych konkursach oraz na festiwalach. Wśród nich znaleźli się tacy artyści jak Sławek Jaskułke, Dominik Bukowski, Jacek Namysłowski, Krzysztof Urbański, Tomasz Dąbrowski, Wierba & Schmidt Quintet, Soundcheck, Biotone, Boogie Boys, High Definition, Michał Ciesielski i Jakub Hajdun.

Podczas XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu zagrają formacje wyłonione przez Jury spośród nadesłanych zgłoszeń. Na te ostatnie czekamy do dnia 17 kwietnia br. włącznie pod adresem: saxclub2020@gmail.com Decydujący jest dzień otrzymania zgłoszenia przez organizatorów.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy:

OPMZJiB – Regulamin 2021
OPMZJiB – Formularz zgłoszeniowy 2021

 

W składzie tegorocznego Jury Przeglądu znaleźli się wybitni muzycy jazzowi, dziennikarze muzyczni oraz laureaci poprzednich Przeglądów.

Jury XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych:

Przewodniczący Jury: Wojciech Staroniewicz
Krystyna Stańko
Dominik Bukowski
Janusz Mackiewicz
Marcin Jacobson

W konkursie do wygrania atrakcyjne nagrody:

- 10 000 zł dla Najlepszego Zespołu Przeglądu
- 2 000 zł dla Najlepszego Muzyka Przeglądu
- sesja nagraniowa w Studio Radia Gdańsk
- występ zespołu na 24. Festiwalu Jazz Jantar

Organizatorzy:
Miasto Gdynia
Gdyńskie Centrum Kultury
Klub Muzyczny Ucho