Nocny Kochanek |

Nocny Kochanek wraz z Antyradio odwołują rok 2021 wcześniej niż zwykle. W dodatku – trzy razy!
Antysylwester Antyradia to wspólna inicjatywa Nocnego Kochanka i Antyradia, w ramach której zespół Nocny Kochanek zagra trzy koncerty (4 grudnia w Gdyni, 10 grudnia w Gliwicach oraz 18 grudnia Warszawie), będące symbolicznym zakończeniem nie najłatwiejszego roku 2021!
Wydarzenia – bez zmian, jeżeli chodzi o datę i miejsce – ubogacona zostanie formuła samych koncertów! W skrócie – więcej za tyle samo!
HARMONOGRAM:
18:00 – BRAMKA
20:30 – 21:00 – CURCUMA
21:15 – 22:00 – BRUKLIN
22:30 – 00:10 – NOCNY KOCHANEK
Stosunkowo Udana Trasa to seria koncertów, promująca album „Stosunki Międzynarodowe”. Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka.
Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.
Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
Dzieciaki do 10. roku życia wchodzą za darmo – pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert!
-
BRUKLIN
Nowi rockowi gwiazdorzy z Łodzi – tak zapowiedziano powstały w 2018 roku w tym mieście zespół Bruklin w jednym z lokalnych programów. Sami o sobie piszą tak: „Tam, gdzie tętno sekcji jest zawsze podwyższone, a tkanka gitar wyraźna i mięsista, gdzie słowa niosą więcej niż dźwięk, tam jest Bruklin”.
Centralną postacią kwintetu jest wokalista i autor tekstów Bartłomiej Makrocki. Wraz z nim Bruklin tworzą: Rafał Napieralski (gitara), Dawid Rudzki (gitara), Jarosław Maciaszek (gitara basowa) i Tomasz Adamczyk (perkusja). Choć Bruklin nie ma dużego stażu na scenie, zdążył już wygrać parę przeglądów zespołów rockowych, a także wystąpić na festiwalu Pol’and’Rock. Zespół świetnie łączy rasowego gitarowego rocka z ciekawym przekazem w tekstach, które Makrocki trafnie określa jako „miejską poetykę”.
-
CURCUMA
Curcuma pochodzi ze Szczecina, a muzyka jaką gra zespół to połączenie melodyjnego rocka z alternatywą, progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół dwukrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (Pol’and’Rock Festival), ostatnim razem w 2018 roku. Zagrał także na także na festiwalu Rock For People w Czechach (rok 2018). W czerwcu 2018 roku zespół wygrał Antyfest Festival, co umożliwiło dalszy rozwój kapeli.
W marcu 2019 Curcuma wystąpiła na gali Antyradia jako jedna z gwiazd obok Organka i brytyjskiego zespołu Lion. Przełom 2019 i 2020 roku to praca nad debiutancką płytą zespołu. Dzięki nagrodzie Antyradia zespół miał możliwość rejestracji materiału w Studiu Izabelin pod okiem Andrzeja Puczyńskiego. Prace zakończyły się w czerwcu 2020 roku. W ostatnią sobotę czerwca utwór „Ziemia Niczyja” w odświeżonej wersji pojawił się na antenie Antyradia. Singiel zapowiadał płytę „Ona” na której znalazło się jedenaście utworów.
Od lipca 2020 w Antyradiu prezentowane były dwa single „Ziemia niczyja” i „Nie zasypiaj” (każdy na rotacji dziennej, po kilka tygodni). Poza tym płyta otrzymała świetne recenzje np. w Teraz Rock (cyt. „Rzadko kiedy pojawia się też debiut tak dobrze brzmiący [...] Polski debiut rocku?”).
W 2021 roku Curcuma opublikowała wydawnictwo AKU2020 z akustycznymi wersjami piosenek z płyty „Ona” oraz nowymi kompozycjami. W 2022 roku szczecińscy muzycy planują wydać trzeci album długogrający.
Bilety: 69PLN (przedsprzedaż) /79PLN (w dniu koncertu)
Sprzedaż online: goingapp.pl/wydarzenie/nocny-kochanek-stosunkowo-udana-trasa-gdynia/wrzesien-2021