TEHACE, DATURA, SAINC |

TEHACE

Zespół istnieje (oficjalnie) od 1999 roku. W roku 2000 nagrał bootleg „Live`n`evil”. Następnie zrealizowany został debiutancki materiał promo „Zymatic disease of human believes”. Znalazły się na nim cztery utwory autorskie oraz cover Morbid Angel. W 2002 roku materiał został wydany przez Apocalypse Prod. Współpraca z Apocalypse zaowocowała m.in. udziałem TEHACE na Winter Crusade Tour 2002 oraz na Yattering`s Genocide Tour 2003.

Od 2001 roku grupa zagrała wiele koncertów z zespołami polskimi, takimi jak m.in. Yattering, Azarath, Supreme Lord, Quo Vadis, Hell-Born, Corruption, Reinfection, Shadows Land, Dark Legion, Atropos, Medebor, Mistrust, Dar Semai, Mutilation, Eternal Tear, Mess Age, Dead by dawn oraz z zagranicznymi – Acheron (USA), Abgott (Wielke Brytania), Sunhrim (Belgia), Infernal Legion (Belgia), Contempt (Słowacja), Necrophobic (Szwecja) a ostatnio Davos (Holandia), Pagan Forest (PL) oraz Krisiun (Brazylia).

Ostatnie trzy lata zespół spędził na graniu koncertów oraz pisaniu muzyki na swój debiutancki album. Okres od kwietna do listopada 2005 roku to nagrania „Zipped noise from hell”. Znajduje się na nim 10 utworów. Album nagrano w studio Radia Gdańsk z Piotrem Łukaszewskim, znanym z pracy m.in. z Vaderem i Yattering.

Kapela niedawno ukończyła nagranie debiutanckiego albumu pt. „Zipped Noise From Hell”, na który składa się 10 kompozycji o łącznym czasie trwania około 43 minuty.  Płyta była nagrywana pomiędzy kwietniem a listopadem 2005.  „Zipped Noise From Hell” został nagrany, zrealizaowany i współprodukowany w studiach Radia Gdańsk i Red przez Piotra Łukaszewskiego (znanego m.in. z udziału w Ptaky, ex-TSA, Skawaker, IRA i KarmaComa), który podczas nagrań współpracował m.in. z Vader, Yattering, Mess Age etc.

Ten album udowadnia, że debiutant wcale nie musi brzmieć jak początkujący. Przenikają się tutaj wzajemnie niespotykane połączenie tego, co najlepsze w muzycznej przeszłości wraz z delikatnymi muśnięciami w stylu muzyki filmowej. Ultra dźwiękowy „Zipped Noise From Hell” wtapia się w bezgraniczną i emanującą energię okazywaną na występach scenicznych, powodując konwulsje żołądkowe oraz uduchowione przeżycia emocjonalne. Zespół jest głęboko zakorzeniony w muzycznym dziedzictwie, dziś jednak stoi w opozycji, aby wykraczać poza stereotypy. TEHACE nie jest niewolnikiem czystości gatunkowej. Solidna dawka niezwyciężonych ambicji i nieporównywalny kunszt wykonawczy jest składnią w/w albumu. Subtelność połączona ze zmasowanym uderzeniem zabiera słuchacza w podróż po innowacyjnej psychice i nieograniczonej wyobraźni.

 

DATURA

Czteroosobowy zespół z Gniewa nad Wisłą (woj. pomorskie), który istnieje od lat dziewięćdziesiątych, grając muzykę z pogranicza punka i hard core’u. Ostatnie zmiany personalne skierowały go do grania bardziej ciężkich brzmień. Zespół brał udział w festiwalach w Jarocinie i w Decznie oraz koncertował w klubach i w plenerach polski północnej. Nagrał dotychczas dwa dema w tczewskim Direct Studio.

 

SAINC

Gdańska formacja, która powstała pod koniec 2004 roku. Po wielu zmianach w szeregach muzyków uformował się poważniejszy skład nazwany SAINC. Jednym z muzyków grających od początku w składzie jest wokalista i basista SVierszcz, grający w składzie YATTERING  (zespół o międzynarodowej sławie, mający na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych europejskich koncertów). W kwietniu 2005 roku SAINC wstąpił w szeregi organizacji artystycznej o nazwie NOISENATION, utworzonej przez formację SWEET NOISE . Ekipa w nowym składzie zagrała wiele koncertów autorskich, a także wystąpiła u boku zespołów takich jak: ACID DRINKERS, LIPALI, INDUKTII, GUESS WHY czy CHASSIS. W czerwcu 2005 roku, ukazało się nowe demo zespołu wyprodukowane przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (LIPALI, ex ILLUSION). W roku 2007 zespół zagrał prestiżowy koncert dla Superligi z HEYAH i tak zaczęła się jego przygoda ze sportami ekstremalnymi. W grudniu 2007 roku na składance Świat Motocykli z Mistrzostw Crossowych w Olsztynie MX CHAOS 2 ukazał się jeden z utworów zespołu.

www.youtube.com/sainc666

SAINC na stałe zagościł w gazecie „Świat Motocykli” i wkrótce w „MX CHAOS 3″. Powstaje również nieoficjalny album zespołu DEMO_N 2007, gdzie spora ilość utworów została wykorzystana do klipów i prezentacji video. Jednym z wyróżnień dla zespołu jest nagroda Burmistrza miasta Pruszcz dla Svierszcza za etiudę filmową „Pruszcz Gdański – Moje Miasto”. Zespół nagrywa także cover DEFTONES „MY OWN SUMMER (SHOW IT)” na konkurs MTV.

Skład zespołu:

svierszcz – bas wokal
ari – perkusja
cacek – gitara
docent – gitara

 

Sprzedaż biletów:

Przed koncertem tylko w klubie Ucho