Babayaga Ojo, Born in the PRL, Ejheads!, Ścieżka Zdrowia |

Babayaga Ojo

Grupa powstała w kwietniu 1985 roku w Poznaniu, początkowo grając pod nazwą Cmentarna Elita. Band przechodził częste zmiany składu. W zespole udzielali się m.in. Bango – voc, Perełka – voc, Koniu – git, Kóbeł – bas, Kostek – dr, Pigmej – git, Glapson – git (Okrzyk Śmierci), Kuzaj – dr (ex Kurwicha, Pidżama Porno), Skubany – git (też w grupie Bulwersja). W 1986 roku w Warszawie Babayaga Ojo została zwycięzcą festiwalu Poza Kontrolą. Od początku grupa prezentuje szybki melodyjny punk rock, z czasem coraz bardziej zakręcony. Po licznych zmianach skład Babayagi ukształtował się pół na pół, czyli dwie osoby ze starej Babayagi – Kóbeł (bas) i Kostek (perkusja) oraz świeża krew w postaci wokalistki Doris i gitarzysty Adriana.  Dzisiejsza Babayaga Ojo różni się od grupy z lat 80./90., ale nie odcina się od swoich pierwszych dokonań. Na wydanej w 2007 roku płycie „Siła” (pierwszej po reaktywacji) znalazły się kawałki sprzed lat, jednak w nowych aranżacjach, przedstawiających obecny profil zespołu. Na koncertach usłyszeć można wiele nowych utworów, które ukażą się niedługo na nowej płycie, a już teraz trzy z nich można usłyszeć na singlu.

 

Born in the PRL

Grupa powstała w Gdańsku pod koniec 2005 roku z inicjatywy Cosma (perkusja), który miał w zanadrzu kilka gotowych numerów i szukał odpowiedniego składu. Zaprosił do współpracy swojego wieloletniego kumpla Baarta (gitara), z którym kiedyś grali razem w kapeli „Ivan Groźny”. Z kolei Baart zwerbował swoich byłych uczniów: Musza (wokal) i Remixa (bas). W listopadzie 2006 roku Cosmo ściągnął do zespołu Kasti (gitara) i w ten sposób ukształtował się ostateczny skład BitPRL.

 

Ejheads!

Zespół swą historię zaczął w roku 2006, w którym zaistniał pomysł utworzenia kapeli, grającej polski humor punk. W 2007 roku Ejheads! przeszło fuzję z zespołem Buerkozauruz, który przyjął nazwę pierwszego zespołu. Ejheads! nadal grali humor punk, lecz nabrali też nieco cięższego brzmienia, wypływającego ze stylu Buerkozauruza. Słuchacze nazywają ich muzykę Ej! punkiem – śmiesznie i z kopniakiem. W roku 2008 zagrali dosyć wiele koncertów na terenie Gdańska, wiernie wspierając rozwój alternatywnej sceny w Trójmieście.

 

Ścieżka Zdrowia

Trójmiejski zespól punkowy – dawniej Minuta Ciszy. Z tamtego okresu posiada wiele kawałków zagranych w nowej wersji. W swojej muzyce próbuje wzorować się na takich zespołach jak Sedes, Defekt Muzgó, Dezerter czy KSU. Zespól sprzeciwia się rosnącym cenom piwa i papierosów, które to używki stanowią jego naturalne uzupełnienie. Obecny skład: bass/vocal – Rurza, gitara solowa – Poter, gitara rytmiczna – Kuba, perkusja – Przemas.

 

BILETY: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:

Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22

Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini