Horrorscope, Alastor, Nechirion |

HORRORSCOPE

Zespół o pierwotnej nazwie Disonance nagrywa materiał. Czasy są dla thrashu wybitnie niesprzyjające, grupa boryka się z wieloma problemami. Dobre przyjęcie materiału (dystrybucja własnym sumptem) sprawia, że Lech postanawia kontynuować działalność jako Horrorscope. To już nie projekt, a pełnoprawny zespół. Skład uzupełniają gitarzysta Krzysztof „Pistolet” Pistelok, basista Dariusz „Czołg” Wojczyk i perkusista Sebastian Szroeter. Po długich poszukiwaniach Horrorscope znajduje właściwego wokalistę. Zostaje nim Adam Bryłka. Trwają próby i tworzenie własnych utworów. Do gotowego, leżakującego materiału rejestrowanego z myślą o Disonance grupa dołącza kilka kawałków nagranych u Jacka Regulskiego (Kat) w studio Alkatrazz i dzięki Robertowi Kryli (firma Scream In Flames) ukazuje się kaseta „Worship Game”.

Zimą zespół rejestruje (pod okiem Jacka Regulskiego) materiał na debiutancką płytę – „Wrong Side Of The Road”, która staje się kolejnym krokiem naprzód. Nie do końca na miarę oczekiwań, gdyż Demonic Records nie jest w stanie wydać albumu na srebrnym krążku. Dystrybucja kasety przysparza jednak grupie nowych fanów. Po wydaniu 4-utworowego demo „Pictures Of Pain”, zespół podpisuje kontrakt z Empire Records na nagranie i wydanie drugiej płyty. W marcu i kwietniu, w Mamut Studio kapela nagrywa pod okiem Maćka Mularczyka płytę noszącą taki sam tytuł jak demo – „Pictures Of Pain”. Premiera płyty ma miejsce 12 czerwca i okazuje się sporym wydarzeniem, przede wszystkim wśród fanów klasycznego thrash metalu, gdyż takich zespołów jak Horrorscope w Polsce więcej nie ma!

W pierwszej połowie 2004 roku Horrorscope kończy przygotowania kawałków na nowy krążek. Pomimo braku kontraktu, grupa wchodzi do olkuskiego ZEDstudio, by zarejestrować następcę „Pictures Of Pain”. W grudniu „The Crushing Design”, bo taki tytuł otrzymuje płyta, pojawia się w odtwarzaczach japońskich metali za sprawą Spiritual Beast Records. Na premierę europejską przychodzi poczekać do lutego kolejnego roku.

Na początku 2005 roku „The Crushing Design” trafia do fanów w Niemczech. Recenzje od początku zaskakują, zważywszy niechęć, z jaką tamtejsi recenzenci zazwyczaj reagują na polskie kapele. Album otrzymuje noty od dobrych do znakomitych. 28 lutego, za sprawą licencjobiorcy Metal Mind Productions, płytą cieszyć się mogą polscy maniacy thrashu. Na przełomie maja i czerwca 2006 roku zespół zarejestrował kolejny pełnoczasowy materiał w ZED-studio. Piąty z kolei studyjny album nosi nazwę „Evoking Demons”. Jedno jest pewne – najlepsze jeszcze przed nami! Thrash nigdy nie umrze!

 

ALASTOR

Thrashmetalowy Alastor powstał w Kutnie w roku 1986 i pomimo zakrętów dziejowych konsekwentnie realizuje swe artystyczne zamierzenia. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich największych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami i wiele innych. Alastor koncertował z wieloma zespołami zaliczanymi do ścisłej czołówki: Nasty Savage, Exhumer, Living Death, Sodom, Kat, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon w kraju oraz poza jego granicami.

W roku 1989 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay – „Syndroms of the Cities”, wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster w całej Europie. Polskojęzyczna wersja płyty pojawiła się w roku następnym tylko pod postacią kasety wydanej przez firmę Polmusic. Współpracę z katowickim MMP (Metal Mind Productions) kończy nagrana w roku 1990 płyta „Przeznaczenie”, rok później zarejestrowana jako „The Destiny” i nigdy nie wydana. Alastor nie składa broni – dalej tworzy, koncertuje. W roku 1992 wydaje kasetę z nowymi propozycjami w Carnage Records „Garage’92 – Live sesion”. Po kilku występach na deskach jarocińskiego festiwalu – w roli gwiazdy, bądź zespołu konkursowego (taki to był wówczas muzyczny rynek), Alastor stanął do konkursu festiwalowego w sierpniu 1993 roku. Jako zwycięzca FMR Jarocin 1993 nagrywa płytę „Zło” wydaną przez Loud Out Records. Czas płynął, Alastor stworzył w 1997 roku płytę „Żyj, Gnij i Milcz”, wydaną przez label Morbid Noizz – Sound Factory Records. Dobre recenzje płyty niepoparte niestety właściwą promocją sprawiły, że materiał przepadł w metalowym tyglu, a zespół zawiesił działalność.

W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu, dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy wytrzymali życiowe przeszkody, zmienił się skład. Do działań żelaznej, starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni nowi muzycy. Na chwilę obecną Alastor znajduje się w przededniu wydania nowego materiału zatytułowanego „Spaaazm”. Siła, moc i energia zawarta w muzyce tej załogi nie może pozostawić obojętnym żadnego fana prawdziwego thrashu.

 

NECHIRION

Zespół powstał w styczniu 2008 roku, jego założycielami są byli członkowie trójmiejskiej formacji Serpent Eye: Izakhron, Alkors oraz Nerull. Mimo, że kapela istnieje od niedawna już nagrała Promo CD, na której znajdują się 3 numery: „Beyond The Unexpect Vision”, „The End Of World” oraz „Calling In The Dark”. Na płycie oprócz trzech stałych muzyków Nechirion można usłyszeć gitarzystę Adama Wiesse (Beyond The Unexpect Vision, The End Of World), który wspomógł zespół także na paru koncertach. Zespół ma za sobą paręnaście koncertów, w tym występy na takich imprezach jak chociażby Metal Blow Fest 2008, który odbył się w Dobrym Mieście czy Metalowe Ucho 2, które miało miejsce w Gdyni. Muzyka, którą prezentuje Nechirion to melodyjny Death Metal z elementami Thrashu. Pod koniec 2008 roku do zespołu doszedł drugi gitarzysta – Rafał.

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:

Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22

Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini