X-Mass Noize Night vol. V |

Blindead
Bez wątpienia najlepszy doom metalowy zespół z Polski i jeden z najbardziej rokujących, jeżeli chodzi o polskie mocne brzmienia. Często przyrównywany jest do Szwedów z Cult of Luna, którym jeżeli nie dorównuje, to wręcz przewyższa w twórczości. Zespół powstał w 1999 roku w Gdyni, założony przez Michała „Zima” Zimorskiego oraz Mateusza „Havoc” Śmierzchalskiego (ex-Behemoth). Grał wspólne trasy z Antigamą i Nyią oraz supportował już takie gwiazdy jak: Neurosis, A Storm of Light, Cult of Luna czy niemiecki The Ocean. Biorąc pod uwagę niesamowity wzrost popularności zespołu, jego dojrzałość twórczą oraz mnóstwo pozytywnych recenzji – zarówno w Polsce, jak i zagranicą, Blindead ma szansę na stałe uplasować się w czołówce zespołów spod znaku Neurosis. Drugi pełnometrażowy album kapeli – „Autoscopia / Murder In Phazes” (2008) wstrząsnął światkiem post-metalowych brzmień. Prezentowany jest na nim niesamowicie dojrzały materiał, a sam zespół został okrzyknięty absolutnym fenomenem polskiej sceny ciężkiego grania. W jego twórczości odnajdziemy zarówno ciche, ambientowe pejzaże, jak i ciężkie, wzburzone fale gitarowego hałasu. Zróżnicowany jest także wokal, de facto bardzo dobry, na co zazwyczaj nie zwraca się szczególnej uwagi w tym rodzaju muzyki. Agresywny, mocny śpiew przeplata się tu ze swoją czystą odmianą. Wszystko to niezwykle pomysłowe, wciągające, w psychodelicznej, perfekcyjnie wykonanej otoczce.

Tides From Nebula
Zespół został założony na początku 2008 roku. Premiera jego debiutanckiego materiału pt. „Aura” odbyła się w 2009 roku. Do tej pory Tides From Nebula grało z takimi zespołami jak: This Will Destroy You (US), Blindead (PL), Caspian (US), Minsk (US) czy Constants (US). W planach ma koncerty z Riverside (PL) i God Is an Astronaut (IRL). Ostatnio zespół został laureatem Neuro Music przy Asymmetry Festival.

Merkabah
Zespół powstały pod koniec 2007 roku, obecnie działający jako trio. Jego muzyka to psychodeliczna dźwiękowa przestrzeń, zamknięta w pełne kontrastów kompozycje, balansujące pomiędzy precyzyjnymi, połamanymi partiami, a nieskrępowanym improwizowanym hałasem. Wszystko to uzupełnione jest przejmującymi melodiami, plemienną rytmiką oraz – przede wszystkim – dużą dozą swobody i eksperymentu.

 

BILETY: 25 zł (dostępne w dniu koncertu)