Rejestracja, GARS |

REJESTRACJA
Zespół powstał w 1980 roku w Toruniu pod nazwą Rejestracja Przedpoborowa. Wraz z takimi zespołami jak: Dezerter, Moskwa, Abaddon, Siekiera należał do czołówki polskiego punk rocka. W latach 80. grupa była częstym gościem na festiwalu w Jarocinie. Następnie pojawiła się w filmie Pawła Karpińskiego „To Tylko Rock”. W 1986 roku został wydany składankowy album „Jak Punk To Punk”, na którym znalazły się dwa utwory Rejestracji: „Ciemność” i „Kontrola”. W 1988 roku do Niemiec wyemigrowali perkusista Tomek Siatka i gitarzysta Tomek Murawski, a grupa zawiesiła działalność. Pod koniec lat 90. ukazała się płyta „Tribute To Rejestracja”. Utwory Rejestracji śpiewają: Kelner z Deutera, Grabaż z Pidżamy Porno, Nika z Post Regimentu, Pestka ze Schizmy. W 2008 roku następuje reaktywacja grupy i rozpoczynają się działania mające na celu nagranie materiału. Ich owocem jest płyta „Uwolnij się” nagrana na przestrzeni lutego i marca 2009 w Black Bottle Studio w Toruniu, na której znajdują się najbardziej znane numery zespołu.

 

GARS
Noise/hc/punkowy zespół powstały w 2005 roku w Trójmieście. Grupa czterech dobrych kumpli łączy w swojej muzyce ostre, emocjonalne brzmienie z melancholijnymi melodiami, poruszającym wokalem i z dodatkiem ciemnych dźwięków z samplera. Zakres inspiracji waha się u nich od hc/punk przez francuskie screamo aż do noise’u i wolnego sludge’owego ciężaru. Członkowie zespołu grali lub grają np. w takich firmach jak Calm the fire, Senex, Czechoslovakia, Ćma. Zaliczyli koncerty z: Escarres (FR), Blindead, Ścianka, Sista Sekunden (SWE), Kamikatze (SWE), Faust Again, Psychocukier, Plebania, Aporia. Nagrali muzykę do filmu „MOONDREAMER” oraz epkę „NUMER ZERO” w studiach Sounds Great Promotion i PIO Studio w Gdyni. W lutym 2010 rozpoczęli nagrywanie LP.

 

W trakcie koncertu odbędzie się projekcja filmu „Cierpice Geneza”.

Horror w reżyserii Wojciecha Budnego jest dreszczowcem, nawiązującym do amerykańskiego horroru klasy D z lat 70. Film jest dziełem Wojtka Budnego, na co dzień współpracującego z TVP. W rolach głównych: Grzegorz „Butelka” Kopcewicz, Jacek „Kozak” Kozłowski oraz Gelo i Siatka – muzycy „Rejestracji”. Przetłumaczony na język angielski film gościł na wielu zagranicznych festiwalach i jest już uważany w wielu kręgach za dzieło kultowe krajowej kinematografii offowej. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Sławomir Ciesielski – perkusista legendarnej formacji Republika.