Warsztaty Muzyczne Gwiazd Solidarity Of Arts 2010 – MIRABAI DANIELS |

Mirabai jest piosenkarką, która śpiewając jednocześnie pięknie opowiada. Jest kompozytorką, której udało się połączyć wschodnie i zachodnie tradycje wokalne (w obu czuje się bardzo dobrze) z opowiadaniami i poezją z całego świata. Występuje w różnorodnych muzycznych konwencjach, kooperuje z artystami prezentującymi rozmaite style. Od jazzu, muzyki tanecznej / teatralnej, przez New Music, do muzyki świata i oryginalnych kompozycji. Na scenie występowali z nią tacy wykonawcy jak Coleman Barks, Souren Baronian, Eddie Daniels, David Darling, Steve Gorn, Baba Olatunji, Max Roach, Glen Velez oraz grupa Martity Goshen Earthworks. Mirabai należy do American Festival of Microtonal Music (zrzeszenia promującego muzykę mikrotonową), a do tej pory nagrywała już dla Newport Classics oraz Great American Audio. Ostatnio uczestniczyła w projekcie recytatorsko-muzycznym z członkami stanowej orkiestry symfonicznej Nowego Meksyku. Od 17 lat wykłada na wydziale Muzyki Współczesnej w College of Santa Fe. Prowadzi również własne studio i zajęcia wokalne. Ostatnio wydana przez nią płyta „This Love” jest kolekcją jej własnych kompozycji: oryginalnych interpretacji poezji mistycznej takich autorów jak Rumi, Lalla, Ghalib, a także jej imienniczki – XV-wiecznej poetki hinduskiej Mirabai. Płyta łączy zachodnią harmonię z melodyjnością i rytmicznym pięknem tradycji Bliskiego Wschodu. Podczas tegorocznego Solidarity of Arts Mirabai poprowadzi masterclass dla wokalistów nie tylko jazzowych.

mirabaisinging.com

masterclass Mirabai Daniels: czas trwania 1 do 2 godzin

Zajęcia są przeznaczone głównie dla studentów, którzy zwykle proszą Mirabai o komentarz swojego występu, techniki, stylu, jak pracować z akompaniamentem itd. Studenci powinni przynieść własne nuty dla fortepianu. Czasem w jej warsztatach biorą też udział profesjonalni muzycy, którzy pracują nad jakimś konkretnym aspektem i proszą o jej uwagi/opinie. Zgłoszenia przyjmuje:
Bartłomiej Łuniewicz, tel. 519-554-364, mail: bartlomiej.luniewicz@nck.org.pl

http://www.solidarityofarts.pl/events/view/19/

Naná Vasconcelos: autorskie Warsztaty Organiczne, instrumenty perkusyjne, 18 i 19 sierpnia, godzina 11:00, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 22/23

Charles Fox: Masterclass dla studentów kompozycji i kompozycji do filmu, 18 sierpnia, godzina 15:00, Akademia Muzyczna w Gdańsku, ul. Łąkowa 1/2

Eddie Daniels: Masterclass dla klarnecistów klasycznych oraz saksofonistów i klarnecistów jazzowych, 19 sierpnia, godzina 15:00, klub Stary Rower w Sopocie, ul. Pułaskiego 15 (róg Bema)