Ad Rem, SIUX, Social Cancer |

AD REM

Zespół Ad Rem powstał we wrześniu 2009 roku w Gdyni. Grupa 5 młodych muzyków, łącząc swoje zróżnicowane muzyczne zainteresowania, tworzy przy użyciu ciężkich, melodyjnych riffów muzykę z gatunku hard rock/metal. Utwory Ad Rem są efektem połączenia niesamowitej energii drzemiącej w zespole z chęcią wyrażenia uczuć, z którymi boryka się każdy człowiek.

http://www.myspace.com/adremband

 

SIUX

Zespół założony został w Gdańsku na początku 2009 roku przez  Mateusza Sikorskiego i Andrzeja Szpotowicza, z zamysłem grania muzyki alternatywnej do aktualnych trendów. Od początku muzycy mieli swoją wizję – chcieli brzmieć unikatowo, ciężko oraz bardzo mrocznie. Inspirowały ich takie zespoły jak Black Sabbath, Danzig i Motorhead,  czyli stary, dobry, klasyczny hardrock. Zaczęli pierwsze próby. Wkrótce dołączył do nich perkusista – Artur Chabros. Rozpoczęła się intensywna praca nad brzmieniem
zespołu oraz komponowanie własnego materiału muzycznego. Po kilku  miesiącach miejsce Artura zajął Mark Nawotka – amerykanin polskiego  pochodzenia. Od tej chwili rozpoczął się nowy rozdział w działalności grupy. Mark nie tylko przejął pałeczki, ale również zajął się pisaniem tekstów oraz  objął rolę wokalisty. Obecne brzmienie zespołu charakteryzuje się  przestrojonym, mrocznym dźwiękiem, agresywną grą perkusji oraz zachrypniętym, niskim wokalem.

www.myspace.com/siuxband

 

SOCIAL CANCER

Data, którą można uznać za początek zespołu jest 17 listopada 2006, kiedy to powstała grupa Rusty Spoonz. Działalność Rusty Spoonz, z którego pochodzi połowa składu – Mr. Monkey i Johnny Tooths, trwała do sierpnia roku 2008. Zespół miał na koncie występy z wieloma legendami, np. z amerykańską formacją The Quakes. Miesiąc po zakończeniu działalności piosenki kapeli powróciły na scenędzięki powstaniu Social Cancer. Do pierwszego składu należeli Lukas Cook, Matt Baldmann,  Johnny Tooths i Mike Brainless. W tym składzie grupa zagrała dużo dobrych koncertów. W sierpniu 2009 zespół zawiesił działalność, żeby reaktywować się… 2 tygodnie później. Różnica jest jednak taka, że od tamtej pory za gitarę basową odpowiada Mr. Monkey. Po tym pięknym zejściu zespół cały czas męczy  biednych ludzi. 20 grudnia ukaże się pierwszy krążek LP „Piss on your face”.

www.myspace.com/thesocialcancer