BAŁKAŃSKI SYLWESTER |

Bałkański Sylwester to specyficzne wydarzenie. Dzięki rozbieżnościom pomiędzy kalendarzem gregoriańskim i juliańskim na Bałkanach jest okazja do podwójnego świętowania. W programie: sety DJskie, muzyka na żywo, tańce korowodowe, konkursy, tradycyjne odliczanie, szampan i zabawa do rana!

Prowadzą: Balkan Sevdah Akustik – muzyczne działania na żywo i DJ Pablobalkan – muzyczne działania mechaniczno-taneczne

Balkan Sevdah Akustik

Muzyka z odległych miejsc i czasów. Artyści spotykali się, by dzielić swoje pasje związane z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracają często ciałem, a dzięki muzykowaniu – także duchem. Aranżując i improwizując bawią się dźwiękami. Starają się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.

Skład zespołu:

Mateo – kontrabas, perkusjonalia
Radek Polakowski – akordeon, skrzypce, śpiew
Tomek Stawiecki – klarnet, klarnet basowy, saksofony
Marcin Zadronecki – śpiew, tambura, perkusjonalia

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia)