(ODWOŁANY!) ŻYWIOŁAK |

UWAGA!

Z przyczyn niezależnych od Klubu Ucho – choroby wokalistki zespołu Żywiołak, piątkowy koncert zostaje odwołany. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. Bilety można zwracać w poszczególnych punktach zakupu.

Klub Muzyczny „Ucho”

Oficjalne oświadczenie zespołu: http://www.zywiolak.pl/pl/

______

„Ta płyta to opowieść o dzisiejszych czasach, podróż po współczesnym świecie” – tak Robert „Mroq” Wasilewski zapowiada nowy materiał. Album skonstruowany jest według ściśle przemyślanej koncepcji. Autorska muzyka i teksty czerpią z szerokiej palety nastrojów – od buntowniczych, przez refleksyjne po satyryczne. „Naszym przewodnikiem jest duch Fryderyka Chopina wcielony w postać Krasnala” – tłumaczy Wasilewski – „Szalony pomysł? A jaki jest nasz świat? Jak odnajdujemy się w nim my – Polacy? I jakie nas dzisiaj dręczą demony? W kolejnych piosenkach, odwołujących się do różnych stylów i nastrojów, próbujemy zmierzyć się z tymi pytaniami”. W realizacji tego konceptu żywiołakowe, neofolkowe instrumentarium musiało zmierzyć się z mieszaniną inspiracji takich jak folk, muzyka świata, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist… W wyniku tego, pomimo poważnego tematu, na płycie znalazło się wiele chwytliwych, rytmicznych czy wręcz tanecznych kompozycji.

Zespół Żywiołak powstawał w 2005 roku – początkowo jako duet dwóch muzyków – Roberta Jaworskiego, grającego wcześniej m.in. w formacjach ich troLe i Kapela ze Wsi Warszawa oraz Roberta Wasilewskiego – współzałożyciela i gitarzysty zespołu Open Folk. Niemalże cały rok 2005 upłynął pod znakiem żmudnej współpracy tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączyli: dwie wokalistki – Anna Piotrowska z zespołu Goście z Nizin i Izabela Byra z Detonacji (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek), a także specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych – Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka). Za debiut Żywiołaka można przyjąć występ w warszawskim klubie Jadłodajnia Filozoficzna, po którym zespół szybko wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, gdzie został gorąco przyjęty i zdobył Nagrodę Publiczności. Cztery miesiące później otrzymał też Grand Prix – Nagrodę Prezesa Polskiego Radia na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej – Nowa Tradycja w Warszawie. Późniejsze sukcesy grupy to m.in. Grand Prix na „Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym” w Starogardzie Gdańskim, pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych „Młode Wilki – Rebelia” organizowanym przez warszawski klub Stodoła czy nominacja do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego. Wśród najważniejszych koncertów Żywiołaka można wymienić chociażby występy na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi, Opener Festivalu czy Przystanku Woodstock. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty – łącznie z wydaną w listopadzie 2011 roku „Globalną wiochą”.

BILETY: 23 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), Eventim – eventim.pl (cena w sieci – 26 zł, sprzedaż elektroniczna i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.