Śledź Jazz w Gdyni: MICHAŁ GÓRCZYŃSKI & KAZUHISA UCHIHASHI |

Ilość zagranych koncertów, kontakt z wieloma stylistykami muzycznymi – od muzyki współczesnej poprzez rock i muzykę etniczną, owocuje prezentacją doświadczenia, które staje staje się dźwiękiem niepowtarzalnym. Koncert ten jest ostatnim z pięciu wykonywanych w ramach trasy duetu po Polsce – połączonej z promocją nowej płyty.

MICHAŁ GÓRCZYŃSKI

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne (np. „Zróżnicowanie” na dwa fagoty i klarnet, czy „Malowanie” na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew) oraz utworów dla teatrów (zarówno dramatycznych, jak i lalkowych). Występował jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso”, Filharmonia Podlaska. Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat muzyki, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beatboxem i współpracuje z jednym z najlepszych polskich beatboxerów – „Tik Takiem” Patrykiem Matelą.

KAZUHISA UCHIHASHI

Uznawany za jednego z najważniejszych gitarzystów-improwizatorów na świecie. Obok Otomo Yoshihide i Keiji Haino jest symbolem japońskiej awangardy. Urodził się w 1959 roku w Osace. Naukę gry na gitarze rozpoczął w dwunastym roku życia, a od 1983 całkowicie poświęcił się muzyce improwizowanej. Eksperymentuje z wieloma różnymi urządzeniami i przystawkami dźwiękowymi, by wzmocnić ekspresję brzmienia gitary. Komponuje także muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych i reklamówek telewizyjnych. Popularność w Japonii i na świecie zdobył dzięki koncertom z takimi gigantami muzyki improwizowanej jak: Hans Reichel, Ned Rothenberg, Kan Tae Hwan, Peter Brotzmann, Sam Bennett, Steve Beresford, Zeena Parkins czy Elliott Sharp. Wchodził w skład legendarnej już formacji Ground Zero, od 1996 roku współtworzył najważniejszy japoński festiwal muzyki improwizowanej – Beyond Innocence. Od dziesięciu lat prowadzi własną wytwórnię płytową Innocent Records, realizując konsekwentnie ambitne, niskonakładowe serie wydawnicze. Według Uchihashiego improwizacja w muzyce jest ucieleśnieniem najwyższej formy komunikacji, jednocześnie, jak sam twierdzi, jego muzyka staje się „przestarzała” chwilę po jej wygenerowaniu.

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci – 23 zł, sprzedaż drogą elektroniczną i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.