JAGUAR, Animagnetical, Fallen Spirit, Ogrish |

JAGUAR

Grupa powstała w 1983 roku z inicjatywy Dariusza Grzechnika, który gra na perkusji. Byli gitarzyści – Mirosław Sławiński i Jarek Grześlak oraz basista – Andrzej Dawidowski. W lipcu miejsce Grześlaka zajął Jerzy Rębisz. Początkowo zespół grał w piwnicy. Pierwszy raz wystąpił publicznie na Przeglądzie Zespołów Rockowych Wybrzeża w Domu Kultury „Gedanus”, gdzie zdobył drugie miejsce. Wygrana dała mu opiekę domu kultury i umożliwiła zarejestrowanie taśmy zgłoszeniowej na konkurs w Jarocinie. Grupa dostała się do koncertu kwalifikacyjnego na Jarocinie 84′. Udany występ pozwolił jej wystąpić w półfinale na dużej scenie festiwalu. Jaguar przeszedł do finału, wzbudzając entuzjazm publiczności. Dostałał się do „złotej ósemki”, a z nieoficjalnych wypowiedzi organizatorów wynika, że zdobył najwięcej głosów i wygrał plebiscyt publiczności. Podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie muzycy zostali zaproszeni do wspólnego koncertu promocyjnego z TSA w Teatrze Letnim. Grali też na takich imprezach jak: Metalmania, Rok bez Maku, Koncert Czystych Serc (zorganizowany przez Marka Kotańskiego) oraz na Święcie Młodości. Po wcześniejszym zawieszeniu działalności, w 2009 roku doszło do reaktywacji grupy w składzie: Darek Grzechnik, Jerzy Rębisz, Janusz Michalak, Dariusz Wiśniewski. Niedługo później do zespołu dołączył wokalista Mariusz Jurewicz. W 2010 roku Michalak wyszedł z propozycją swojego projektu Pungent, który z czasem pochłonął wszystkie próby. W lipcu 2012 roku oba zespoły połączyły się i tak powstał Jaguar – projekt Pungent.

Skład zespołu:

Dariusz Grzechnik – perkusja
Jerzy Rębisz – gitara
Janusz Michalak – gitara
Dariusz Wiśniewski – gitara basowa
Mariusz Jurewicz – śpiew

 

ANIMAGNETICAL

Grupa powstała w Trójmieście w 2010 roku. Zespół został założony przez gitarzystę i głównego kompozytora muzyki – Jacka Rybczyńskiego. Nazwa stanowi odniesienie do zwierzęcego magnetyzmu, nieujarzmionej natury rocka. Animagnetical jest kontynuacją założonej w grudniu 2006 roku, w odmiennym składzie, formacji Diesel. W październiku 2010 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo grupy. W kwietniu 2012 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z warszawską wytwórnią Big Blue Records. Z kolei w październiku ukazała się płyta EP pt. „Za Mna Idź”. W styczniu 2013 Animagnetical rozwiązał podpisany kontrakt płytowy, wydanie pełnometrażowej płyty planowane jest na drugą połowę roku.

Skład:

Sebastian „Bob” Mazurowski – wokal
Jacek Rybczyński – gitary
Gergorius Basiórny – bas
Paweł „Frik” Śledź – perkusja

FALLEN SPIRIT

Trójmiejski zespół założony na początku 2008 roku przez Piotra Oparkę i Piotra Kuskowskiego. W obecnym składzie gra od początku 2013.

Skład:

Mateusz Lewandowski – wokal
Piotr Oparka – gitara solowa
Arek Molenda – gitara rytmiczna
Piotr Kuskowski – perkusja
Piotr Emeschajmer – bas

OGRISH

Blackmetalowy zespół założony w 2008 roku w Gdyni.

Skład:

Valpurgia – guitars
Astaroth – keys
Shedim – drums
Stygian – bass
Ainael – vocals

BILETY: 7 ZŁ (DO NABYCIA JEDYNIE BEZPOŚREDNIO PRZED KONCERTEM)