Exist to Burn – premiera nowej płyty Hectic + goście (Wardust, Rum, Bregma, Loko) |

Po pięciu latach działalności, trzech latach koncertowania, zmianie stylu gry i przetasowaniach personalnych, pod koniec lata 2013 roku, Hectic wszedł do studia Sounds Great Promotion w Gdyni, aby zarejestrować swój debiutancki album – „Exist to Burn”. Po półtora miesięcznej pracy w studio, pod okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa, wyszło na świat pierwsze dziecko Hectic. Blisko 45 minut muzyki, 9 tracków zachowanych w stylistyce melodic death metal/metalcore. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na imprezę premierową, która odbędzie się 5 stycznia w gdyńskim Klubie Ucho.

ZAGRAJĄ:

- HECTIC – www.facebook.com/HecticPoland

- BREGMA – www.facebook.com/bregmagdansk

- LOKO – www.facebook.com/Lokopoland

- RUM – www.facebook.com/RumFolkMetal

- WARDUST – www.facebook.com/wardustpoland

HECTIC

Historia zespołu, dzisiaj znanego jako Hectic, zaczyna się w 2008 roku, kiedy to dwójka przyjaciół postanowiła zaangażować się w projekt muzyczny i wspólnie tworzyć. Przez 2 lata kapela istniała tylko w umysłach jej twórców – do momentu zasilenia jej przez dwóch kolejnych członków. Prawdziwym początkiem Hectic można nazwać jednak dzień 26 sierpnia 2010 roku, gdy zespół zadebiutował na imprezie „Fresh Blood Metal Fest”, odbywającej się w gdyńskim Uchu. Od tamtego czasu skład zmienił się nie tylko pod względem personalnym, ale i muzycznym. Po opuszczeniu Hectica przez dotychczasowego wokalistę, kapela ukierunkowała się w stronę melodic metalu. W ich rodzinnych stronach powszechnie wiadomo, że po owej zmianie kompozycje przestały być okrutnym łomotem, a stały się sensowniejszą grą melodii. Był to swego rodzaju krok milowy w twórczości grupy.

Skład:

Oskar Jórczak – wokal, gitara rytmiczna
Filip Sułek – gitara prowadząca
Kacper Sarnatowicz – wokal wspierający, bas
Kacper Cygański – perkusja

BREGMA

Zespół wykonuje szeroko rozumianą muzykę rockowo-metalową, zawierającą elementy eksperymentalne. Ten projekt stał się kompilacją wszystkich zdobytych wcześniej muzycznych doświadczeń. Przemyślane oraz umiejętne żonglowanie czterema instrumentami sprawia, iż proponowany przez grupę finalny produkt pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów. To jednolite podejście każdego z podmiotów Bregmy do tworzenia pozwala na kreowanie czegoś, co jest oderwaniem od codzienności – umożliwiającego obcować bliżej nieokreślonego, dającego pierwotną radość z tworzenia i bycia jednocześnie narzędziem sztuki.

Skład:

Michał „Loczek” Godlewski – wokal
Paweł „Pablo” Jelionek – gitara
Tomasz „Jacobs” Kiczorowski – perkusja
Mariusz „Mari” Czułkowski – bass

LOKO

Trójmiejski zespół intensywnie grający od 2012 roku. Od tego czasu zdążył wystąpić przed wieloma znakomitymi artystami z Polski i zza granicy. Obecnie promuje trzy single wydane przy współpracy z Widek Records, będące zapowiedzią nadchodzącej płyty, której premiera planowana jest na początek 2014 roku. Muzyka grana przez Loko jest mieszanką wielu ciężkich stylów, tworząc w ten sposób formę metalu alternatywnego dla obecnie istniejącej muzyki.

Skład:

Petro – vocals, guitar
Caro – guitars
Kacper – drums
Konrad – bass guitar

RUM

Folkmetalowy zespół Rum powstał 23 czerwca 2009 w Rumi. Łączy cięższe brzmienie gitar z instrumentami ludowymi, takimi jak: akordeon, lira korbowa, flet, mandola czy mandolina. Poza licznymi „biesiadnymi” tekstami można doszukać się w nim bardziej mitologiczno-folklorystycznych inspiracji.

Skład:

Tomasz [Ślimak] Kłeczek – wokal, lira korbowa, gitara
Dominik [Gibson] Liadis – akordeon
Rafał [Wyszo] Wyszomirski – gitara, mandola, flet
Łukasz [Śmigło] Śmigiel – perkusja
Michał [Misiek] Felski – bas

WARDUST

Melodic Death Metal

Skład:

Mateusz Labuda – wokal
Maciej Cynkiel – gitara
Piotr Stojowski – gitara
Jakub Gajkowski – bass
Roman Piotrowski – perkusja

WSTĘP: 10 ZŁ

(bilety bezpośrednio przed imprezą)