19 WIOSEN, Bruno Światłocień + afterparty |

19 Wiosen to jeden z ciekawszych zespołów instrumentalno-wokalnych w Polsce. Rozpoznawani są za sprawą charakterystycznego gitarowo-syntezatorowego brzmienia tworzonego przez arcykapelmistrza Grzegorza „Fagota” Fajngolda oraz zastanawiających swym pesymizmo-optymizmem tekstów Marcina Pryta (zbiór tekstów jego poezji oraz tekstów dla 19 Wiosen ukazał się w formie książkowej – „Szpital Heleny Wolf” w wydawnictwie Lampa, Warszawa 2005).

Na uwagę zasługuje współpraca zespołu z Wilhelmem Sasnalem: koncerty w związku z otwarciem wystaw artysty w Polsce i we Włoszech, a także wspólna praca przy filmach (m.in. „Drugi kościół” i „Olimpiada 2036″ z muz. i sł. 19 Wiosen). W roku 2010 w wydawnictwie „Oficyna Biedota” ukazało się dwupłytowe archiwum koncertowe zatytułowane „Suweniry”, zawierające nagrania z lat 1995- 2008 oraz 6 bonusowych video. Zespół w swojej dyskografii, łącznie z kompilacjami, wydał 12 tytułów na różnych nośnikach (CD, MC, vinyl, digital).

Płyta „Cinema natura” ukazała się 4 grudnia 2014 roku nakładem Anteny Krzyku. W 14 piosenkach pojawiają się, dawno oczekiwane przez sympatyków dziewiętnastowiosennego grania, miejskie historie, ale tym razem dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Lodz. Płytę wspólnie produkowali trzej producenci: Bartosz Adamiak, Paweł Cieślak i Kamil Łazikowski. Zespołowi chodziło o różnorodność brzmień i suwerenność opowiadanych historii. „To ma być ścieżka dźwiękowa do krótkich filmów z zimy roku 2061, słuchana na starej empetrójce z lat dziesiątych XXI wieku. Nie stać nas było na nakręcenie do tego czternastu klipów, ale może nasza wierna publiczność podejmie ten wysiłek wyobraźniowy we własnych głowach” – mówi wokalista 19 Wiosen. Aktualnie zespół to sekstet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go: basista Bartosz Adamiak, perkusista Łukasz Klaus, gitarzyści Piotr Andrzejewski i Aleksander Gemel.

BRUNO ŚWIATŁOCIEŃ (Wejherowo)

Zespól powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 roku w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę „Czerń i Cień” dla wytwórni Zoharum Records, która spotkała się z przychylną recenzją koneserów muzyki w kraju i zagranicą. Styk zespołu to gatunki dark wave, new vawe, industriał noise czy ambient. Na koncertach kapela gra energicznie na granicy space rocka, kraut rocka, punka i new wave. Na chwilę skład tworzą: Bronisław Ehrlich – głos, gitara, Kordian Sikorski – perkusja, Mateusz Ostapiuk – gitary, Mieszko Weltrowski – bas i Grzegorz Buller – klawisze. Gościnnie gra na klawiszach także Michał Goran Miegoń (Kiev Office, The Shipyard), który miksuje zespołowi muzykę, na stałe współpracując z grupą w tym zakresie. Płyta „Czerń i Cień” została uznana przez czytelników portalu rock3miasto.pl Najlepszą płytą na Pomorzu 2013 roku. Następnie w piśmie „Music Magazine” została uznana, obok albumu Wieży Fabryk, Najlepszym albumem 2013 roku wśród polskich wydawnictw. W październiku 2014 roku nastąpiła premiera 2 płyty zespołu Bruno Światłocień – „Czerń i Cień 2″ dla wytwórni New Experimental Art. Równocześnie z premierą krążka odbyła się premiera wideoklipu w reżyserii Yacha Paszkiewicza – „Wierny Sługa”.

+ 70/80/90/punk/ska/disco party

dj Fagot (Łódź)
dj Nebaz (Warszawa)

 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 23 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.