PMGuitar Gig: TRIBUTE TO DŻEM |

Tegoroczny koncert jest także hołdem dla grupy Dżem, która obchodzi w 2015 roku 35-lecie swojego istnienia, dlatego z tej okazji uczniowie CG PMGuitar wykonają flagowe utwory tego kultowego już zespołu. PMGuitar GIG to jedna z ważniejszych propozycji Centrum Gitarowego P.M.Guitar. Koncerty z cyklu PMGUITAR GIG mają na celu przybliżenie postaci muzyków i zespołów poruszających się w rozmaitych stylach muzycznych, a także ukazywanie wszechstronności instrumentu jakim jest gitara. W V edycji usłyszymy wyłącznie „PM-gitarowych” uczniów w ich obecnych i macierzystych składach.

 

QSTN, czyli Qpiłem Sobie Traktor Niskopodłogowy, bądź też Q=(s/t)n, gdzie n ≠ 0, inaczej mówiąc „nie wiemy, czemu akurat taka nazwa” – pisze zespół. Band został założony w 2011 roku. Utwory zespołu krążą wokół garażowych brzmień i werandowych tonacji.

Skład:
Czarek Polak (szarpidrucenie)
Bartek Dudek (szarpacz czterech strun, sześciu też)
Artur Nowak (gary, aneks kuchenny)
Jakub Nowak (rzępolenie i skowyt umierającego jelenia)

Strona oficjalna:
https://www.facebook.com/pages/Quite-Similar-to-Nobody/308902815795803?fref=ts

 

P.Z.P.C. -  historia prawdziwa: „Panowie, mam Poczucie Zdrowo Przegranego Czasu!”. Tymi słowami Jacek podsumował jedną z pierwszych prób, przy okazji wymyślając nazwę naszej muzykującej formacji, którą obecnie tworzą: Jacek wokal, Adam i Maciek gitary elektryczne, Krzysiek bas i Rafał perkusja. Grają od około 2 lat, spotykając się raptem raz w tygodniu (życie zawodowe nie pozwala na więcej). Dość szybko doszli do wniosku, że są skazani na własną twórczość, bo granie coverów często przerastało ich umiejętności, a na dodatek efekt finalny raczej nie zachwycał. Przestawili się zatem na granie swojej muzyki, która idealnie komponuje się z umiejętnościami i preferencjami. No i nikt nie może im zarzucić, że grają źle te kawałki, bo grają je dokładnie tak, jak powinny być zagrane! Mają świadomość, jak długa droga przed nimi, jeżeli chodzi o doskonalenie warsztatu, ale to fascynująca podróż i mają nadzieję, że będzie trwać jak najdłużej! Quasi-alternatywny rock z elementami bluesa.

Skład:
Jacek Zieliński – wokal
Adam Ślipy – gitara
Maciej Horeczy – gitara
Krzysiek Horeczy – bas
Rafał Maj – perkusja
Strona oficjalna:
https://www.facebook.com/PZPCBand?fref=ts

 

MAYONEZ – zespół z Kartuz mający na koncie wiele występów na małych i większych scenach, m.in. na Freedom Festival, grający dobry rock dla wszystkich.

 

Skład:
Monika Pionk – wokal
Maciej Adamczyk – gitara
Oskar Witt – gitara
Tomasz Szymański – bs
Szymon Lica – perkusja

 

Oficjalna strona:
https://www.facebook.com/zespolfallenwings/info?tab=page_info

 

Brama: 18:30
Start: 19:00

Wstęp: 10 zł