GALERIA 238X504: ADAM ROMUALD KŁODECKI (THEOSONE) – WERNISAŻ |

8 listopada (nd.) o godz. 15:00 zapraszamy na wernisaż billboardu Adama Romualda Kłodeckiego (Theosone), będący trzecią już odsłoną Galerii 238×504, znajdującej się na elewacji Klubu Ucho. Kłodecki to przedstawiciel nietypowego, wymagającego niezwykłej precyzji stylu calligraffiti (połączenie kaligrafii i graffiti). Projekt został dofinansowany przez Województwo Pomorskie w programie „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2015″. Podczas wernisażu będziemy prowadzić dystrybucję pocztówek z reprodukcją pracy.

Artysta w billboardzie, będącym multiplikacją hasła „Szanuj zajawkę bliźniego swego”, z jednej strony wprost odnosi się do poszanowania drugiego człowieka, zaś z drugiej – w węższej perspektywie, w sposób autotematyczny mówi o tym problemie z pozycji artysty. Stąd ociera się również o kwestie wolności w sztuce, granicy artystycznego wyrazu i odbioru dzieła przez odbiorcę.

 

ADAM ROMUALD KŁODECKI (Theosone)

Urodzony w 1984 roku w Białystoku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie zaczął rozwijać swoje zainteresowania. Projektant, ilustrator, zajmuje się również liternictwem. Polski ambasador stylu calligraffiti. Członek ATAK crew (Anna Taut, Adam Kłodecki).

Facebook: https://www.facebook.com/theosone

 

 

FOCUS ON…

W ramach trzeciego wernisażu Galerii 238×504 zaprezentujemy inicjatywę Muzyczny Pchli Targ, a także zastanowimy się nad współczesnym funkcjonowaniem artysty – kategoriach „niezależności”, twórczości pasjonatów, nienastawionej na zysk. Cała impreza sprowadza się do spotkania ludzi, którzy interesują się muzyką, kolekcjonują płyty i chcą się nimi wymienić. To dobra okazja, żeby zastanowić się nad obiegiem sztuki, a także nowymi formami postaw odbiorczych. Wstęp na Muzyczny Pchli Targ, podobnie jak na sam wernisaż, jest bezpłatny.

 

WSTĘP WOLNY!

 

Projekt dofinansowany przez Województwo Pomorskie

logo_POMORSKIE_kolor