(ODWOŁANY!) RAMON LOPEZ / RAFAŁ MAZUR / TOMEK GADECKI |

 

RAMON LOPEZ

Urodził się 6 sierpnia 1961 w Alicante w Hiszpanii. Perkusista i Kompozytor. W połowie lat siedemdziesiątych rozpoczął samodzielną karierę. Był częścią grup lokalnych, dopóki nie zdecydował przenieść się do Paryża w styczniu 1985 i coraz bardziej angażować się w eksperymentalną scenę we Francji. W tym samym czasie zainteresował się muzyką indyjską i wziął lekcje tabli zuKrishny Govindy. Grał między innymi z Beńat Achiary, Rashied Ali, Majid Bekkas, Anthony Coleman, Andrew Cyrille, Sophia Domancich, Agustí Fernández, Glenn Ferris, Sonny Fortune, Barry Guy, Charles Gayle, Teppo Hauta-Aho, Howard Johnson, Hans Koch, Joachim Kuhn, Daunik Lazro, Jeanne Lee, Thierry Madiot, Roscoe Mitchell, Joe Morris, Ivo Perelman, Enrico Rava, Paul Rogers, Louis Sclavis, Alain Silva, Archie Shepp, John Surman, Claude Tchamitchian, Mal Waldron, Christine Wodrascka. Ramon Lopez to nietypowy perkusista. Jest muzykiem, który opanował różne tradycje muzyczne. Uwielbia współpracę z artystami z innych dyscyplin, aktorów, choreografów lub artystów wizualnych. Jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych europejskich muzyków w dziedzinie współczesnego jazzu i improwizowanej muzyki.

http://www.ramonlopez.net/index.html

 

RAFAŁ MAZUR

Muzyk-filozof, zajmuje się praktyką i teorią swobodnej/spontanicznej improwizacji. Od 10 lat prowadzi badania nad strategiami działania stosowanymi w praktyce artystycznej lozofów kręgu wenren. Szczególnie interesuje się zastosowaniem tych strategii w praktyce muzycznej. Strategie te stara się zaadaptować do praktyki swobodnej, dźwiękowej improwizacji w muzyce współczesnej.

 

TOMASZ GADECKI

Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów: Olbrzym i Kurdupel, Lonker See, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony), TRC, Helaton. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach, m.in. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia, iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami.

www.tomaszgadecki.pl