PMGuitar GIG: Tak jak w kinie |

 

PARTYZANT

„Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie , to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie… czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.” Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring.

Wyjątkowy styl Krzysztofa „pARTyzanta” Toczko (tapping oburęczny, fingerstyle) umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie, dzięki czemu, podobnie jak w grupie THE DOORS, zespół nie ma w swoim składzie basisty. Ową wirtuozerię doceniło już ponad 6 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty.

Gitarzysta początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM, z którą współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu).


Skład dopełnia Mikołaj Toczko, który „jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami” (Wojtek Margula – „Magazyn Gitarzysta”). Duet porusza się sprytnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą.

Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.http://www.partyzant.eu
https://www.youtube.com/partyzgit

 

Znane osoby o pARTyzancie:

„Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ (JOE SATRIANI),
„Człowiek, który ma dwa mózgi“ (BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY),
„Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ (DON LEMON – redaktor CNN)
„Cooperfield gitary“ (ZBIGNIEW HOŁDYS)