AMORPHIS, Varmia |

 

Pierwsze kroki Amorphis stawiali tworząc muzykę osadzoną w klimatach death metalu, żeby ostatecznie stać sie mistrzami melodyjnego death metalu. Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Jana Rechbergera oraz gitarzystów Tomiego Koivusaaria i Esy Holopainena w 1990 roku w Helsinkach. Rok po założeniu grupy światło dzienne ujrzał debiutancki krążek „The Karelian Isthmus”. Następnie pojawił się ceniony „Tales From The Thousand Lakes” (1994). Wraz z wydaniem „Eclipse” (2006), z Tomim Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.

„Under The Red Cloud” to dwunasty krążek studyjny Finów. Materiał wyprodukował Jens Bogren (Soilwork, Kreator) a w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chrigel Glanzmann z Eluveitie na flecie oraz Martin Lopez, były perkusista Opeth. Album trafił do sprzedaży 4 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

- Produkcją ‚Under The Red Cloud’ zajął się Jens Bogren, który wykonał kawał dobrej roboty. W utworach zawarliśmy wiele różnych elementów, ale wszystkie one współgrają ze sobą w harmonii, rezultat jest zajebiście ciężki i melodyjny. ‚Under The Red Cloud’ z pewnością znajdzie się czołówce moich trzech ulubionych albumów Amorphis – tłumaczył Esa Holopainen.

 

Amorphis – Sacrifice
https://www.youtube.com/watch?v=oiOX2axSWvg

Amorphis – Death Of A Kind
https://www.youtube.com/watch?v=Kc-gEds3eTM

 
 

BILETY: 75 zł (pwevents.pl) / 80 zł (przedsprzedaż) / 85 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż online:
80 zł – Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro

Przedsprzedaż online – bilety kolekcjonerskie:
75 zł – http://pwevents.pl/bilety/amorphis-ucho-gdynia/491/81

Przedsprzedaż stacjonarna – wkrótce!:

  • Salon Muzyczny PULS, ul. Wójta Radtkego 47A, Gdynia
  • Klub Ucho, ul. Św. Piotra 2, Gdynia

 

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczona do sprzedaży „w dniu koncertu” obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży.

Nie prowadzimy rezerwacji biletów.