Podwórkowi Chuligani, Molly Malones |

PODWÓRKOWI CHULIGANI (ska, punk | Płock)

Firma dobrze rozpoznawana na krajowej scenie punk i ska od wielu lat. Zespól doskonale znany fanom za sprawą niezliczonej ilości hitów, którymi naszpikowane są kolejne wydawnictwa grupy. Swój pierwszy album o tytule „Powrót na ulicę” Podwórkowi Chuligani nagrali w 1999 roku, a jego wydawcą była firma Jimmy Jazz Records. Podobnie, jak w przypadku drugiego krążka o tytule” Ciężko jest”, który pojawił się trzy lata później. Trzeci album o – „Na pohybel”, ujrzał światło dzienne za sprawą Lou & Rocked Boys w 2010 roku po przerwie spowodowanej zawieszeniem działalności grupy. Od tamtej pory Chuligani praktycznie bez przerwy obecni są na krajowej scenie. W tym roku obchodzą swoje 20-lecie, co postanowili podkreślić kolejnym, tym razem samodzielnie wydanym, albumem.

Podwórkowi Chuligani – Facebook

 

MOLLY MALONE’S (folk, punk | Giżycko)

Grupa doskonale łącząca elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce, ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie. Muzycy supportowali takie gwiazdy jak Dropkick Murphys i Street Dogs z USA oraz kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

Molly Malone’s – Facebook

 

POMORSKA 68 (ska rocksteady | Trójmiasto)

Zespół powstał w sposób spontaniczny. Tym niemniej gra. Muzycy są przekonani, że im wolno, więc może dlatego nie grają szybko. Ponadto z premedytacją grają cicho, wiedząc, że i tak wkrótce będzie o nich głośno.

Pomorska 68 – Facebook

 

Bilety: 29 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w: Interticket oraz CultureBox Gdynia