X-Mass Noize Night vol. XII |

Blindead
Blindead już dawno udowodnili, że mają swoją tożsamość. Pokazując autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę, nie ograniczają się do jednej konwencji i wymykają się oczywistym schematom. Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Muzykę, która na koncertach często stanowi ścieżkę dźwiękową do filmowych wizualizacji Romana Przylipiaka. Ten element występów realizują w bardzo oryginalny sposób, będący tym samym uzupełnieniem ich koncepcyjnych albumów. Ostatnie wydawnictwo, płyta „Absence”, przyniosła zmianę kursu i po raz kolejny pokazała odwagę zespołu do muzycznych eksperymentów.

Blindead – Spotify
Blindead – Deezer
Blindead – last.fm

Popsysze
Trio z Trójmiasta, które powstało w 2008 roku. W skład zespołu wchodzą Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Sławek Draczyński (bas) oraz Kuba Świątek (perkusja, wokal). Zespół ma na swoim koncie dwie płyty – „Popstory” (2012) oraz „Popsute” (2015). Trzecia płyta powstała w kwietniu 2016 roku w trakcie tygodniowego pobytu w domku wypoczynkowym w pomorskiej wsi Kopalino. W czasie tego wyjazdu została skomponowana i zaaranżowana większość utworów na nowy album. W nagranym materiale słychać morze i czuć wilgotną ziemię. Okolica tak zauroczyła i zainspirowała zespół, że właśnie z tego powodu wydawnictwo nazwano po prostu „Kopalino”. Autorem tekstów jest Jarek Marciszewski. Podczas ich pisania dużego wsparcia zespołowi udzielił Grzegorz Nawrocki z grupy Kobiety, który jest m.in. współautorem tekstu w utworze „Latarnia”.

Popsysze – Facebook
Popsysze – Bandcamp

Calm The Fire

Trójmiejski zespół, który gra nieprzerwanie od prawie 15 lat. Jego muzykę najłatwiej określić jako hardcore punk mocno inspirowany szwedzkim death metalem. W październiku ukazało się najnowsze wydawnictwo grupy – split z białostockim The Dead Goats.

Calm The Fire – Facebook
Calm The Fire – Bandcamp

 

Lonker See

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Debiutancka płyta kapeli – “Split Image”, ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował, a w lutym 2017, nakładem Instant Classic, wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę. Obecnie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla. Zespół ma zamiar promować ten materiał jesienią i zimą, w Polsce i za granicą.

Lonker See – Facebook
Lonker See – Bandcamp

 

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Dostępne na: http://lnob.8merch.com/tickets