Kajak Jamboree 2018 – XI Spotkanie podróżników i kajakarzy |

Kajak Jamboree – Spotkanie podróżników i kajakarzy to wieczór poświęcony przeglądowi zdjęć i filmów o tematyce kajakowej nadesłanych z całej kajakowej Polski i nie tylko. Celem imprezy jest popularyzowanie turystyki kajakowej i oczywiście dobra zabawa.

Myślisz, że kajaki to tylko pływanie po pobliskim jeziorze na wypożyczonej dwójce? Przyjdź i zobacz, że dziedzin kajakarstwa jest mnóstwo – nizinne, morskie, górskie, a nawet akrobacje, czyli freestyle!. Zdziwiony? Zapraszamy, zobacz jakie to fajne!

A może masz za sobą kajakowe przygody, którymi chciałbyś się podzielić z szerszą publicznością? Zgłoś swoje prace do konkursu. Prace (filmy i/lub zdjęcia) zgłaszać może każdy, a szczegóły konkursu można znaleźć na stronie kajakjamboree.pl

Nagrodą główną w konkursie filmowym jest, przyznawana wspólnie głosami publiczności oraz Jury, przechodnia statuetka Złotej Żyrafy wraz z nagrodą rzeczową.

Dla autorów najlepszych zdjęć przyznawane są:
- nagroda Jury (+ nagroda rzeczowa)
- nagroda publiczności (+ nagroda rzeczowa)

Zapraszamy wszystkich, którzy na kajakach już pływali, tych, którzy szukają inspiracji czy nowego hobby, a także wszystkich zainteresowanych kajakowymi opowieściami. Gwarantujemy ciekawy wieczór, wiele wspaniałych relacji z miejsc, do których człowiek na piechotę nie dojdzie, pocztówki i filmiki z widokami, które zarezerwowane są tylko dla kajakarzy. Po części oficjalnej, zaplanowana część mniej oficjalna, czyli wspólne tany tany przy rytmach wszelakich, ale z pewnością wesołych.

PROGRAM:

16:00 – otwarcie imprezy

16:15 – Duch rzeki Thuli – Jake Holland

Jake pragnął samotnie pokonać rzekę górską. W tym celu wybrał się w odległy region północno-zachodniego Nepalu na rzekę Thuli Bheri w prowincji Dolpa. Nie była to łatwa wyprawa, a samotne pływanie po górach nie jest przedsięwzięciem, do którego Jake by zachęcał. Jednak sam miał takie marzenie… To jego historia.

16:40 – Pokonać Indus – odyseja pakistańska

Pakistan z powodów politycznych oraz przez fanatyzm religijny nie jest celem wielu ekspedycji. Ostatnia wyprawa do Kanionu Rondu miała miejsce w roku 2008. Od tamtej pory nikt nie zapuszczał się w te odległe i dzikie regiony. Tak było do 2016 roku, kiedy to Hiszpan Aniol Serrasolses, Nowozelandczyk Mike Dawson oraz Irlandczyk Claran Heurteau wyruszyli, by zmierzyć się z rzeką Indus.

17:30-20:30 – filmy konkursowe

21:00 – prezentacje:

Droga do San Juan – o tym, jak zebrać fundusze i wystartować w Mistrzostwach Świata we freestylu kajakowym w Argentynie opowie Michał Sobieraj-Jakubiec

Babajaki, czyli kajaki górskie bez testosteronu, panowie zostają w domu, a dziewczęta szukają przygód w górach – Ania Siedlecka i Agata Wojtyna

Jeśli nie kajak, to co? Czyli jak oderwać się od ziemi, dotknąć chmur i bezpiecznie szybować z ptakami – Przemek Kamon

22:00 – rozdanie nagród

22:20 – losowanie nagród dla publiczności

 

Do zobaczenia!
Organizatorzy Kajak Jamboree

PS. Kajakarze to bardzo fajni i otwarci ludzie. Choć tu słowo fajny brzmi ujmująco…, tego pokładu wspaniałości się nie da opisać. Zapraszamy!