Sorry Boys |

Zespół Sorry Boys powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Jego debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo – „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów.

Sorry Boys intensywnie koncertują, grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach – szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali – The Great Escape w brytyjskim Brighton. W 2017 roku Sorry Boys pojawili się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wzięli udział w koncertach Męskiego Grania.

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia, kolekcjonerskie: Klub Ucho
(w czasie trwania imprez), Salon Muzyczny Puls - Gdynia, Spirit of Rock & Roll - Gdańsk