Punky Reggae live 2018 |

W rolach głównych wystąpią: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia) oraz, znany z Indios Bravos – Gutek w swoim projekcie solowym (wraz z zespołem). Pozostali dwaj wykonawcy: the ANALOGS i BIG CYC zagrają równo po połowie trasy (8 miast). Na każdym koncercie, oprócz trzech głównych kapel, na scenie pojawi się czwarta w charakterze gościa/supportu.

Najważniejsza idea przyświecająca trasie PUNKY REGGAE live, którą w jednym ze swoich utworów rzucił niegdyś Bob Marley („Punky Reggae Party”), polega na zamazywaniu sztucznych podziałów, wzajemnym szacunku między artystami i na ich pozytywnych relacjach z przybywającą na koncerty publicznością. Jednym słowem: muzyka powinna łączyć, a nie dzielić, natomiast sama trasa ma charakter otwarty na różne gatunki, jednak bez popadania w irracjonalne skrajności.

PRAWDA, MUZYKA, SZACUNEK, czyli PUNKY REGGAE live 2018 nadchodzi!

FARBEN LEHRE

Zespół powstał we wrześniu 1986 roku. Dotąd ukazało się 11 płyt studyjnych kapeli oraz liczne kompilacje. Farben Lehre wystąpiło na wielu festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Hunterfest, Nie zabijaj, Basowiszcza Slavske-Rock-Fest czy Auxerre. Grupa kilkukrotnie zagrała na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni. Ma na swoim koncie trasę koncertową we Włoszech, a także dwukrotny udział w prestiżowym Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Oprócz tego regularnie pojawia się w Niemczech.

Płoccy muzycy występowali u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Anthrax, Biohazard, Inekafe, Dritte Wahl, Bad Manners, Haydamaky, Rasta Knast, Krays, Scarface, Oi Polloi i in. W ostatnich 10 latach Farben Lehre zagrało ponad 1000 koncertów, co sytuuje je w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku grupa była pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast.

W grudniu 2013, nakładem Lou & Rocked Boys, ukazał się, ostatni jak dotąd, album formacji – „Projekt PUNK”, zawierający 20 klasyków polskiego punk-rocka. Skład został poszerzony o drugiego gitarzystę, Sebastiana Stańczaka, znanego wcześniej z zespołów Strajk i The Bill. 8 kwietnia 2015 roku ukazała się pierwsza oficjalna biografia zespołu – „Bez pokory”, napisana przez Kamila Wicika, pod redakcją Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Wojdy.

Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne, dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Żywiołowe koncerty, zawsze grane „na maksa”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy zespołu.

Skład:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Farben Lehre – strona internetowa
Farben Lehre – Facebook

GUTEK
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej. Znany zarówno z macierzystej formacji Indios Bravos, jak i licznych kolaboracji z legendami z kręgu muzyki hip hop, reggae i punk rock. Od wielu lat występuje na scenach klubowych i festiwalowych. Teraz jednak pojawia się sam i niejako debiutuje w roli kompozytora, autora i lidera projektu. Tym bardziej na czasie staje się obecnie pytanie: ”Ciekawe co by zrobił sam?”. Odpowiedź na nie już niebawem na debiutanckiej płycie Gutka oraz na koncertach Punky Reggae live 2018, gdzie artysta zadebiutuje scenicznie wraz ze swoim zespołem. Uchylając rąbka tajemnicy, warto nadmienić, że muzyk oprócz premierowych kompozycji zagra też kilka istotnych utworów z repertuaru Indios Bravos, co niewątpliwie będzie sporą gratką i niespodzianką dla fanów tej popularnej, szczecińskiej formacji.

Gutek – Facebook

BIG CYC
Legendarna formacja cyrkowo-rockowa, która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego – od jedzenia i picia, po paszporty i walutę. Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy.

Do dziś, muzycy grający niemal 30 lat w tym samym składzie, tworzą jedną z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych formacji rockowych na polskim rynku muzycznym. Autorzy wielu nieśmiertelnych przebojów, takich jak: „Berlin Zachodni”, „Makumba”, „Rudy się żeni” i niezapomnianych płyt, m.in. „Z partyjnym pozdrowieniem”, „Wojna plemników”, „Moherowe berety” czy „Z gitarą wśród zwierząt” od lat walczą z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość. Ten koncert będzie połączeniem trzęsienia ziemi z serią bolesnych elektrowstrząsów , po których poczujecie się jak nowo narodzeni.

Big Cyc zagra kipiący energią, wybuchowy materiał dla fanów od lat 5 do 105. Obok takich hitów jak „Świat według Kiepskich” i „Każdy facet to świnia”, pojawią się również piosenki z kontrowersyjnego albumu „Czarne słońce narodu”. Rockowa lekcja historii w pigułce!

Skład:
Dżej Dżej – bass, wokal
Dżery – bęben
Piękny Roman – gitara
Skiba – atrakcja wieczoru
oraz
Gadak – klawisze
Maras – gitara

Big Cyc – strona internetowa
Big Cyc – Facebook

SIQ
Nowy zespół założony przez Macieja „Ślimaka” Starostę – perkusistę z Acid Drinkers i wokalistkę Anię Brachaczek, znaną z zespołu Biff oraz projektu Panny Wyklęte, która w kapeli gra również na basie. Efektem ich wcześniejszej współpracy muzycznej jest cover utworu „Love Shack” (B-52’s), wykonywany przez Acid Drinkers, który przez wiele tygodni podbijał listy przebojów w Polsce. Połączenie tych dwóch muzycznych światów zapowiada się niezwykle ekscytująco – z jednej strony ironiczne i kobiece teksty, a z drugiej męska muzyka określona przez zespół jako pozytywny punkrock. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że zespół zasilił gitarzysta Bart Kiciński z Moove, który supportował Acid Drinkers podczas zeszłorocznej trasy koncertowej. Jego styl gry i brzmienie idealnie współgrają z wizją muzyczną zespołu SIQ. Drugim gitarzystą jest członek ekipy technicznej Kwasożłopów – Tomasz Białoń z zespołu FIX UP. Więc… czy chcecie SIQ?

Skład:
Ania Brachaczek – śpiew, gitara basowa
Maciek „Ślimak” Starosta – perkusja
Tomasz Białoń – gitara
Bart Kiciński – gitara

SIQ – strona internetowa
SIQ – Facebook

 

Bilety: 45 PLN (do 31.01.2018) / 50 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (dzień koncertu)
Dostępne w:
bilety elektroniczne: Interticket oraz CultureBox Gdynia
bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho, Salon Muzyczny Puls - Gdynia, Spirit of Rock & Roll
- Gdańsk