Włochaty, Danziger, ODC |

WŁOCHATY

Bezkompromisowy anarcho-punk ze Szczecina, związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi. Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję, zagrał 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. Razem z zespołem – pierwszy raz w roli wokalistki, debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY). Włochaty ma na koncie 9 studyjnych albumów oraz dwa koncertowe. Ostatnia pozycja to „Miłość, Pokój, Zamieszki” – wydana w maju 2023 nakładem Mystic Production. Zespół od 36 lat komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sprawach politycznych i społecznych. Współpracował z takimi organizacjami jak AMNESTY INTERNATIONAL, GREENPEACE i STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ”. WŁOCHATY ma na swoim koncie setki koncertów na polskich, jak i zagranicznych scenach. Te ostatnie dzielił przez lata z klasykami gatunku, takimi jak: The Exploited, Chumbawamba, Misfits, Conflict, Anti-Flag czy Steve Ignorant (CRASS).

„Nie ma nas, kiedy się nie buntujemy!”

DANZIGER

Trzyosobowa kapela z Gdańska, grająca melodyjnego punka. Zespół powstał w 2016 roku, wydał dwie EPki i długogrającą płytę “Hate Us!”, której pozytywne recenzje ukazały się we wielu punkowych zinach i w prasie katolickiej. Jesienią 2023 planowana jest premiera nowej płyty pt. „Czy Już Zawsze Będzie Źle?”, która (być może) zaskoczy nowym brzmieniem.

Danziger – Facebook
Danziger – Youtube

ODC

Istnieją od 2005 roku. Dotychczas wydali dwie pozycje własnym sumptem – “One Dead City” i s/t EP, a także ukazali się na paru składankach, takich jak “Prowadź mnie ulico” czy “Dead Chords”. “Jeszcze wszystko przed wami” – to 35 minut melodyjnego punk rocka z tekstami o dziewczynach, alkoholu i beznadziei rzeczywistości. Poleca się słuchać z kolesiami przy piwie, w zadymionym barze, wykrzykując chóralnie każdy tekst. Ostatnia płyta – “Nie jest tak źle”, ukazała się jesienią 2015. Wiosną 2023 roku światło dzienne ujrzał winylowy split z Wrocławską Zimną Wojną. Zespół obecnie pracuje nad czwartą długogrającą płytą.

Skład:
Kamszot – wokal
Greg – gitara
Łysy – bas
Kanister – perkusja

ODC – Facebook
ODC – Instagram

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket