COMBICHRIST (NORWEGIA/USA) + TOG |

COMBICHRIST

Pierwszy album „The Joy of Gunz” osadzony był w stylistyce surowego EBM i industrialu. Zniekształcone bity i przesterowany wściekły wokal w połączeniu z niebanalnymi melodiami zaowocowały bardzo żywiołowym krążkiem, stanowiącym obowiązkową pozycję dla fanów muzyki określanej mianem harsh. Kilka miesięcy później, z okazji Halloween, Andy wydaje limitowaną (667 kopii) EPkę „Kiss the Blade”. To pierwszy materiał, na którym Combichrist nabiera własnego, unikalnego brzmienia. Krążek zostaje wyprzedany w ciągu kilku dni, a zespół wyrusza w pierwszą trasę po Europie. Zalicza trzy gotyckie festiwale na Starym Kontynencie: Wave-Gotik-Treffen, Summer Darkness oraz Infest. Sława widowiskowych występów Norwegów dociera za ocean, czego wynikiem jest minitrasa po Stanach Zjednoczonych. Kolejne koncerty zostają wyprzedane, a rzesze fanów powołują Combichrist Army.

Jesienią 2004 roku ukazuje się kolejna EPka – „Sex, Drogen und Industrial”, przez 7 tygodni okupuje pierwsze miejsce na niemieckiej alternatywnej liście. Andy zdecydowanie oddala się od przesterowanych i surowych brzmień na rzecz większej ilości elektroniki, niemniej nowy materiał jest wciąż dawką wściekłej i porywającej muzyki, a otwierający album „Blut Royale” staje się swoistym hitem pośród członków Combichrist Army. Wraz z „Sex, Drogen und Industrial” muzyka Combichrist zaczyna być określana jako techno body music – mieszanka prosty rytmów techno z brutalną siłą EBM.

Wiosną 2005 roku ukazuje się drugi długogrający album – „Everybody Hates You”, swoją premierę ma również w Stanach Zjednoczonych, gdzie na stałe przeprowadza się Andy. Recenzenci określali płytę jako „podróż przez piekło, przez oczy seryjnego zabójcy, sex, przemoc i dużą ilość Jacka Danielsa z lodem”. EP „Get Your Body Beat”, wydana rok później, okazuje się hitem. Przez ponad 6 tygodni znajduje się w pierwszej dziesiątce niemieckiego Hot Dance Billboard, wysokie pozycje zajmuje również na alternatywnych listach francuskich, brazylijskich, rosyjskich i amerykańskich. W 2007 roku w końcu ukazuje się kolejny pełny album Combichrist – „What the fuck is wrong with You people?”, który do dziś jest największym hitem europejskiej wytwórni Out of Line i amerykańskiego Metropolis. Pod koniec stycznia ukazało się najnowsze dokonanie Andy’ego – „Today we are all demos”. W zespole pojawił się nowy perkusista – Trevor Friedrich – znany z metalcore’owego Eighteen Visions, co bez wątpienia wzbogaciło brzmienie Combichrist. Koncert, który odbędzie się 7 kwietnia w gdyńskim Uchu będzie jedynym tegorocznym występem Combichrist w Polsce. Poza promocją nowego albumu nie zabraknie starych hitów i litrów sztucznej krwi wylewanej ze sceny.

http://www.combichrist.com/

 

TOG jest najstarszą polską imprezą dark independent – od 1999 roku jej założyciel i szef – Bartosz H_12 Hervy, nieprzerwanie promuje tę scenę w Trójmieście i w całej Polsce. W ciągu swojego istnienia impreza nieustannie ewoluowała, zmieniała się i rozwijała – od lat TOG jest symbolem rozpoznawanym w całym kraju. Pod znakiem niezależnej muzyki i sztuki impreza gości na scenie najważniejsze zespoły, zawsze promując to, co najlepsze w kulturze dark independent. Od samego początku znakiem rozpoznawczym TOGa jest wysoki poziom granych setów – rezydent H_12 wielokrotnie zaprasza za decki wybitnych DJ, nie tylko z Polski. W 2003 roku do H_12 dołączył DJ 666V (aka Wookie), który swoim otwartym na różne style muzyczne myleniem wzbogaca imprez po dziś dzień. TOG ewoluuje z każdym dniem, a hasłem przewodnim każdej edycji jest: do not stop -> go forward. Promocja nowych stylów i zespołów, szczególny nacisk na granie nowości i taneczny przekaz imprezy są bardzo ciepło odbierane przez bywalców TOGa, ludzi otwartych na różnorodność w ramach wspólnych korzeni mrocznej alternatywy.

 

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:

www.ticketonline.pl

Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22

Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini