ŁÓDZKA SCENA MUZYCZNA 2009 |

„Łódzka Scena Muzyczna 2009 – Barwy Rocka” jest odpowiedzią na poszerzające się oczekiwania muzyczne publiczności i artystów, którzy poszukują bogatszej niż tradycyjna oferty koncertowej, opartej na eklektycznej formule o charakterze przeglądu, konfrontacji i porównania stylów. Do projektu zostali zaproszeni łódzcy artyści – przedstawiciele trzech odmian muzyki rockowej, reprezentujący młode pokolenie muzyków z dorobkiem artystycznym w postaci albumów płytowych oraz kilkuset wykonanych koncertów.

Normalsi

Zespół hardrockowy. Ma na koncie dwa albumy płytowe: „Soliloquium” – 2005 rok i „Dekalog czyli Piekło Muzykantów” – 2006 rok. Ostatnio ukazało się jego pierwsze koncertowe DVD – „Live Underground in Łódź”, według czytelników „Teraz Rocka” jedno z najlepszych wydawnictw DVD w roku 2008. „Normalsi to unikalne zjawisko na polskiej scenie rockowej. Warto zaopatrzyć się w ich płytę, aby przekonać się, jak bez stricte metalowych środków i brzmienia można uderzać z ogromną siłą”. Obecnie zespół szykuje kolejny album płytowy, który ukaże się wiosną 2009 roku.

 

L.Stadt

Zespół rocka alternatywnego i indie rocka, 8 lat istnienia, 1 album pt. „L.Stadt”. Według tygodnika „Przekrój”, portalu Onet oraz „Gazety Wyborczej” – zespół jest nadzieją polskiej muzyki w 2008 roku. Debiutancki krążek formacji miał swoją premierę 29 lutego 2008 roku. Muzycy zagrali ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce oraz za granicami, m.in. w Londynie, w Stuttgarcie i w Monachium. 4 lipca 2008 roku na Festiwalu Open’er otworzyli scenę Tent Stage, 9 września zagrali na PKO BP London Live na Wembley Arena.

 

Power of Trinity

Zespół z pogranicza rocka i reggae, 10 lat istnienia, 1 album płytowy pt. „11”. W 2006 roku POT wygrał konkurs „Młode Wilki” organizowany przez warszawską „Stodołę”, a w 2007 roku podpisał kontrakt z wytwórnią płytową SP Records. Obecnie zespół pracuje nad kolejną płytą, która ukaże się wiosną 2009 roku. Zbigniew Hołdys o Power of Trinity: „bajecznie rytmiczny, charyzmatyczny, z lekką dewiacją w stronę reggae, o cudownych melodiach i fantastycznym wokaliście – nade wszystko zaś o strasznej sile przekazu ze sceny i przepięknym, porywającym do transu brzmieniu gitar”.

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w:

Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73

Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22

Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini