XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy |

Hectic

Zespół powstał w 2008 roku jako projekt dwójki przyjaciół. Po upływie kilku miesięcy zdecydowano się na powiększenie składu. Do ekipy dołączyły trzy kolejne osoby, co dało pełny skład zdolny do koncertowania. Zespół zadebiutował 26 sierpnia 2010 roku w Klubie Ucho w Gdyni na imprezie pod nazwą Fresh Blood Metal Fest. Hectic łączy w sobie wiele rodzajów metalu, gdzie bazę pełni jednak thrash.

Skład:

Paweł „Jezier” Jezierski – wokal
Oskar Jórczak – gitara+ wokal
Filip Sułek – gitara
Kacper Sarnatowicz – bas + wokal
Arkadiusz Szwarc – perkusja

Upitov

Petarda rockowa, której założycielami są: Karol Gronek (wokal) i Maciej Bardo (gitara). To oni pod koniec 2008 roku zebrali paczkę najlepszych kumpli i zaczęli tworzyć muzykę inspirowaną dokonaniami legend takich jak AC/DC, Led Zeppelin czy Deep Purple. W trakcie tworzenia składu chłopaki natrafili na takich przystojniaków, jakimi są Michał Geratowski (bas) i Krzysztof Przybylski zwany Boskim (perkusja). Po krótkim czasie do swojej grupy zaciągnęli kolejnego kumpla – Pawla Kolerę (gitara). Po okresie ciszy, zespół wraca na trójmiejskie sceny – w planach koncerty i debiutancka EPka.

Pivot Joint

Zespół powstał w drugiej połowie ‘07 na makabrycznej popijawie nieletnich na gdyńskiej plaży, gdzie dwóch ambitnych zapaleńców, Rafał i Michał, poznali się z Pawłem ‘Prądzynem’ Prądzyńskim, człowiekiem od walenia w gary. Postanowili wspólnie pomuzykować, początkowo raczej rekreacyjnie. Czas jednak nieubłaganie zapierdalał, a po kilku miesiącach do grupy dołączyli Adrian Telepko (gitara podobno solowa), a także basista Damian Kohsin. W 2009 roku Pivot ostatecznie wystartował, a skład zaczął muzycznie dojrzewać: odeszli dwaj ostatni, pojawili się grający w trójmiejskiej kapeli po dziś dzień Krzysiek ‘Wujek’ Dylewski i Ciacho. Po dosyć sporym czasie rozłąki i niewiedzy co dalej, wracamy. Zaszła kolejna i mamy nadzieję, że ostatnia zmiana w składzie: Tomka Peteckiego zmienił na perce Jędrzej „Jader” Jakubowski.

Blue Jay Way

Zespół Blue Jay Way powstał 1 maja 2010 roku. Skład zespołu stanowią muzycy z trójmiejskich młodych zespołów, które niestety z różnych przyczyn przestały istnieć na scenie. W formacji Blue Jay Way wokalistą jest znany z Driftera Tomasz Besser, na gitarze zasuwa Marcin Korpas, który stanowił rdzeń Weatherstorm, ponadto za perkusją gra Tomasz Petecki, grający również w zespole Pivot Joint, na gitarze basowej – Filip Arasimowicz, dawny wymiatacz Farmaceutów i do tego dochodzi najmłodszy – Darek Hermann – gitarzysta rytmiczny. Zespół stawia na koncertową moc i energię! Chłopaków łączy jedna pasja – piękne kobiety.

Empire

Zespół został założony w grudniu 2006 roku przez 2 gitarzystów oraz basistę. Po roku szukania własnego stylu do grupy dołącza perkusista i rozpoczynają się prace nad materiałem. Wkrótce potem dołącza wokalistka. Muzyka zespołu to ciężki, mocny i melodyjny metal z wpływami heavy, trash, a także rocka. Zespół ma już na koncie debiutanckie wydawnictwo EP pt. „Endless Fight”.

Stone Creek

Formacja Stone Creek zaczęła wyłaniać się z odmętów wejherowskiej sceny niezależnej w roku 2005. W toku poszukiwań tak muzycznych, jak i personalnych formowały się powoli skład i brzmienie zespołu, by ostatecznie okrzepnąć w 2008 roku. W efekcie powstała pięciogłowa hydra, plująca mocą energetycznych rockowych dźwięków. Stone Creek to połączenie „bujających” riffów z psychodelicznym zawodzeniem, nastrojowej melodyki z szarpiącym wnętrze metalowym uderzeniem, a wszystko to wyrasta na fermencie tradycji amerykańskiego szarpania strun z pierwszej połowy lat 90. Całość okraszona jest autentyczną radością z grania i dojrzałymi tekstami, czyniąc z muzyki Stone Creek strawę nie tylko dla ciała, ale też dla ducha…

Absyntia

Zespół powstał w Trójmieście na przełomie 2007/2008 roku z inicjatywy Piotra Truchla – gitarzysty, wokalisty, autora muzyki i tekstów. Zespół współtworzą basista Mariusz Królikowski, perkusista Maciek Mackiewicz, skrzypaczka Kasia Duzdal i wiolonczelistka Zosia Wróbel (w zespole od lipca 2009). Rok 2008 upływa na wspólnych próbach w Gdańsku-Osowej i komponowaniu materiału. W marcu 2009 roku grupa wydaje na świat płytę demo – “Nocne historie”, na której znajduje się 8 utworów, a które można było usłyszeć w rozgłośniach radiowych w całej Polsce (Trójka, Radio Euro, Radio Gdańsk, Megastacja Rock, Proradio, Studenckie radio Łódź). Również w marcu 2009 zespół rozpoczyna koncerty. Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery oraz przenikających melodii, czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy alternatywnymi brzmieniami gitarowymi, rockową energią i akustyczną przestrzenią. Zapraszamy na wspólną podróż w nieznane…

Driller

Driller powstał w roku 2009 z inicjatywy braci – Wojtasa (gardło, bas) i Marcina (2-gardło, gitara). Początkowo miał to być projekt w klimatach rock&rollowo-metalowych w stylu Motorhead. Jednak po chwili szybkie, thrashowe riffy zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu. I tu pojawia się problem. Gdzie znaleźć w Trójmieście na tyle szybkiego perkusistę, który da radę przez 45 min machać łapami w rytm umpa-umpa i nie mdleć przy tym, lądując po każdej próbie w szpitalu? Problem rozwiązał się w czerwcu, kiedy w szeregi Driller trafia Tomasz (fizyczny Nechirion). Próby ruszają pełną parą, po drodze jeden koncert (Metalowe Ucho 4) i mamy 45-min seta, którego będziemy prezentować niedługo na koncertach w Trójmieście i poza nim. Muzyka Driller to szybki, skoczny thrash z elementami grindcore’u, czasem rockandrolla a’la Motorhead. W planach również nagranie dema.

Marla Cinger

Marla Cinger powstała w 2008 roku z inicjatywy Joanny Kucharskiej. Na scenie zespół zadebiutował w marcu 2009 roku, od tego czasu dał parę udanych koncertów, m.in. na festiwalu Globaltica, oraz zdobył pierwsze miejsce w finale konkursu Uchodrom. Obecnie, po zmianach w składzie i zastąpieniu elektroniki żywą sekcją rytmiczną, w zespole grają: Joanna Kucharska (bas, wokal), Adam Olesiejuk (gitara, wokal), Michał Miegoń (gitara) i Krzysztof Wroński (perkusja, instrumenty perkusyjne). Zespół porusza się w klimatach muzyki akustycznej, freak folku, bluesa i popu.

Call The Fire Brigade

Zespół z Trójmiasta obracający się w klimatach alternatywnego rocka z domieszką post hardcore’u. CTFB to zespół, który narodził się stosunkowo niedawno i pierwsze określenie, jakie nasuwa się odnośnie ich działalności to „debiutanci”. Warto jednak nadmienić, że od samego początku niosą ze sobą bagaż doświadczeń. Teraz, gdy udało im się stanąć na nogi, brną do przodu i łapią wiatr w żagle. Ich cel na najbliższe miesiące to wypłynąć jak najszybciej na pełne morze, gdzie mogliby dotrzeć do wszystkich którzy mają ochotę na prawdziwe rockowe granie w wykonaniu młodych facetów. Ten nowy projekt to nie tylko powódki muzyczne, ale przede wszystkim chęć przeżywania i spożytkowania ogromnych pokładów energii drzemiących w zespole, która udziela się każdemu odbiorcy.

 

- Hectic http://www.myspace.com/hecticpoland
- Upitov http://www.myspace.com/UpitoVV
- Pivot Joint http://www.myspace.com/pivotjoint
- Blue Jay Way http://www.myspace.com/bluejaywaypl
- Empire http://www.myspace.com/empire3miasto
- Stone Creek http://www.myspace.com/stonecreekrockinhard
- Absyntia http://www.myspace.com/absyntiaband
- Driller http://www.myspace.com/drillertheband
- Marla Cinger http://www.myspace.com/marlacinger
- Call The Fire Brigade http://www.myspace.com/callthefirebrigade/

 

 

LINE UP:

1. 15.00 – 15.25 – Hectic
2. 15.40 – 16.05 – Upitov
3. 16.15 – 16.40 – Pivot Joint
4. 16.50 – 17.20 – Blue Jay Way
5. 17.30 – 18.15 – Stone Creek
6. 18.25 – 19.10 – Driller
7. 19.20 – 20.05 – Absyntia
8. 20.15 – 21.00 – Empire
9. 21.10 – 21.55 – Call The Fire Brigade
10. 22.05 – 22.50 – Marla Cinger