Cisza Nocna, Pretty Scumbags, Ad Rem, Crimson Splash |

CISZA NOCNA

Zespół powstał 2011 roku w Gdyni. Założyło go pięciu kumpli z jednego podwórka – Kostek (wokal, klawisze), Mrówa (gitara), Filip (gitara), Dragon (gitara basowa) i Mickej (perkusja). Grupa gra muzykę na pograniczu zimnej fali i ciężkiego rocka. Nie znajdziecie ich na Facebooku i Myspace. Cisza Nocna zaprasza na koncerty!

PRETTY SCUMBAGS

Zespół powstał w listopadzie 2010 roku przez połączenie byłych członków zespołu Certain Sound (Jan Sienkowski, Dawid Gumoś), The Coin (Jakub Kozak) i Zdrowia Szczęścia Pomarańczy (Nikolas Damianos). Działa aktywnie na trójmiejskiej scenie muzycznej. Pierwszy koncert zagrał w klubie Kiss Ass wraz z zespołem Kumka Olik. Na Festiwalu studenckim FAMA dostał wyróżnienie, a także otrzymał darmowe godziny w studiu Selekta w Gdańsku, które wykorzystał do nagrania debiutanckiej EP „Dorian Gray”. Na płycie tej znalazły się cztery kompozycje zespołu (całość dostępna na: http://soundcloud.com/prettyscumbags). Pretty Scumbags we wrześniu 2011 roku zagrało jako support przez zespołem Letters From Silence w sopockiej Papryce. Natomiast w grudniu Jakub i Jan byli gośćmi audycji Jarosława „Doktora” Janiszewskiego – „CZEGO?” w Radiu Gdańsk.

AD REM

Zespół Ad Rem powstał we wrześniu 2009 roku w Gdyni. Grupa pięciu młodych muzyków, łącząc swoje zróżnicowane muzyczne zainteresowania, tworzy przy użyciu ciężkich, melodyjnych riffów muzykę z gatunku rock / hard rock. Utwory Ad Rem są efektem połączenia niesamowitej energii drzemiącej w grupie z chęcią wyrażenia uczuć, z którymi boryka się każdy człowiek. Pięć osób wchodzących w skład Ad Rem, czyli Tad, Ficu, Bart, Mateo oraz Kamil, wykorzystuje swoje doświadczenia z muzyki bluesowej, metalu i rocka, by tworzyć muzykę stanowiącą pewną odskocznię od przyjętych standardów gatunku. W lutym 2011 w kapeli nastąpiła zmiana perkusisty – za Morrisa na gary wskoczył Kamil Konderak.

CRIMSON SPLASH

Zespół powstał w okolicach maja 2011 roku. Po kilku luźnych jamach, gdy nadarzyła się okazja do zdobycia stałej salki na próby, padła propozycja, aby zacząć grać na poważnie. Zgranie i zaangażowanie się było na tyle skuteczne, że pierwsza piosenka powstała już praktycznie po pierwszej próbie. Od początku w skład grupy wchodzą: Michał Weber (perkusja), Daniel Okrój (gitara), Dawid Makurat (bas) i Jakub Dettlaff (wokal). W Crimson Splash pojawia się masa inspiracji, każdy stara się dorzucić coś od siebie. Wpływy pochodzą z różnych gatunków – od funku (Red Hot Chili Peppers) aż po grunge, a nawet metal (Alice In Chains, Skid Row). Również gitarowe motywy często wpadają w klimaty takich muzyków jak Steve Vai, Paul Gilbert czy Jimmy Page. Wszystko dopełniają melodyjne linie basu i energiczna perkusja. 

WSTĘP: 7 ZŁ (BEZPOŚREDNIO PRZED KONCERTEM)