AKURAT |

Po czterech latach milczenia zespół Akurat pokazuje światu swoje najnowsze dzieło – płytę pt. Nowy Lepszy Świat, promowany utworem i teledyskiem pod tym samym tytułem. I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe „wejście smoka”!
Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny. Mimo że tytułowe nagranie trzyma nas w niepewności przez blisko minutę, a wręcz wolno się rozkręca, to wraz ze zmianą tempa świetnie odzwierciedla wyżej wymienione zmiany. Na pierwszy „rzut ucha” Nowy Lepszy Świat przypomina zawadiacki klimat zespołu, okraszony charakterystycznym wokalem Piotra Wróbla. Natomiast w momencie pojawienia się elektroniki wszystko nabiera nowych barw. Fantastycznie bowiem do zespołu wprowadził się Dawid Broszczakowski. Klawisze, synthy, elektronika – to wszystko przenosi grupę na inny poziom: jeszcze wyższy, jeszcze ciekawszy.

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam. Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda – to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką . Nowy Lepszy Świat nagrany został w Red House Studio, gdzie realizacją sesji zajął się Piotr Mędrzak. Produkcję płyty Akurat powierzył znanemu ze świeżych pomysłów Agimowi Dzeljilji, który odcisnął na Nowym Lepszym Świecie swój wyraźny ślad.

 

https://youtu.be/wIWbMMIIAok
https://youtu.be/PgfsLs9Sxlw

 

http://www.facebook.com/akurat

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne:
https://ucho.interticket.pl/program/akurat-2332/6854