KOMETY GRAJĄ PARTIĘ, CASTLINGS |

W marcu 2016 roku mija 20 lat od debiutanckiego koncertu Partii w żoliborskim Kinie Tęcza. W ciągu swojego istnienia zespół zdążył nagrać 4 płyty („Partia”, „Dziewczyny kontra chłopcy”, „Żoliborz Mokotów”, „Szminka i krew”) na których takie brzmienia jak swing, rockabilly, ska i bigbit łączył z punkową energią, atmosferą ówczesnej Warszawy i wpływami polskiej pop-kultury lat 50., 60., 70. Grupa przez wielu nazywana dziś legendarną i kultową odcisnęła silne piętno na rodzimej scenie muzycznej, stając się inspiracją dla wielu artystów. Na składance „Tribute to Partia”, wydanej w 2005 roku, swoje interpretacje przebojów zespołu zaprezentowały tak różnorodne formacje jak: Pustki, Happysad, Vespa, Muchy, The Analogs czy Mitch & Mitch.

Zespół wyróżniał się stylem ubierania, świadomie nawiązującym do estetyki brytyjskich subkultur lat 60. i 70., a oryginalne gitarowe brzmienie czyniło z niego rodzimego prekursora „new rock revolution”. W 2010 roku, 7 lat po zakończeniu działalności, ukazała się składanka z piosenkami Partii „Umrzeć jak James Dean (The Best Of)”. W wywiadzie przeprowadzonym z okazji jej wydania lider Partii i Komet Lesław tak wspominał losy swojej poprzedniej formacji: „W muzyce Partii odnajduję prawdę o tamtym okresie – jest w niej chaos, szybkość i wszystkie niesamowite sytuacje, jakich wówczas doświadczyliśmy. Znamienny jest także fakt, że „Powietrze”, ostatni utwór, jaki nagraliśmy kończy się cytatem z „Rock’n'Roll Suicide” Davida Bowie’ego. Historia Partii to właśnie szybka jazda zakończona śmiercią. Rock’n'rollowe samobójstwo.” Zespół zakończył swoją działalność w 2003 roku, a pożegnalny koncert odbył się w nieistniejącym już warszawskim klubie Galeria Off. Materiał zarejestrowany na tym koncercie ukaże się w marcu 20016 roku nakładem wydawnictwa Thin Man Records tylko w wersji winylowej (10” w kolorze czerwonym). Lesław własną muzyczną filozofię kontynuował w swoim drugim muzycznym projekcie, czyli Kometach. Warszawska grupa nagrała 5 krążków studyjnych i jeden koncertowy, kształtując swój oryginalny, nawiązujący do bogactwa brzmień minionych dekad, styl. Muzykę, tak jak i w Partii, uzupełniają bardzo osobiste teksty Lesława pisane najczęściej w pierwszej osobie. Zespół regularnie koncertuje, włączając do scenicznego repertuaru także pojedyncze utwory nagrane pod szyldem Partii. Tym razem, na wyjątkowym, jubileuszowym koncercie usłyszymy wyłącznie przekrój piosenek ze wszystkich lat działalności nieistniejącego już zespołu.

Facebook: https://www.facebook.com/komety

 

CASTLINGS

Perkusista i gitarzysta ex. The Esthetics założyli Castlings, do składu doszedł Marcin Lewandowski (Judy’s Funeral) i (najważniejsze) Oliwia Walewska na wokal! Zapraszamy do słuchania singla „Love Is A Drag”.

Skład:
Oliwia Walewska – wokal
Filip Rojek – Perkusja
Marcin Lewandowski – bas
Jakub Kozak – jaguar, jazzmaster

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne:
https://ucho.interticket.pl/program/komety-graja-partie-2333/6855