DEZERTER, EL BANDA, GARS |

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online:
http://www.dezerter.com
http://www.facebook.com/dezerter1981
http://www.youtube.com/dezertertv

 

EL BANDA

Niezależny zespół punkrockowy od 2004 falami przewalający się przez scenę hc/punk w Polsce, dwukrotnie zawieszający działalność. Skład wywodzi się z warszawskich (od 2015 także olsztyńskich) środowisk punkowych i wolnościowych; od zarania związany z aktywizmem społecznym, feminizmem i antyfaszyzmem; wspiera różne inicjatywy oddolne i grupy DIY, ruch skłoterski, animalistyczny, prochoice’owy, ACK i FNB. Zespół ma na koncie cztery płyty: album „Przejdzie ci” (2006), EP „Wisi mi” (2008), podwójny album  „Skutki uboczne” (2010), EP „wściekłyszpaler” (2016) i benefitowy album „Simbola Antifaszista” (2010), zrealizowany przy współudziale mc 5000 z kolektywu Rhymes of Resistance i ogólnopolską sambą Rhythms of Resistance - wydany przez kooperację wydawnictw: Pasażer, No Pasaran rec., No Sanctuary Records, Nikt Nic Nie Wie. Utwory zespołu znalazły się na kilkunastu składankach w Polsce i na świecie. Zespół od początku związany z niezależnym wydawcą Pasażer Zin & Records.

http://elbanda.bandcamp.com

 

GARS

To chłopaki znad morza, z Trójmiasta. Grają wypełniony melancholią i wściekłością, emocjonalny post hardcore z alternatywnym podejściem. Wydali epkę i trzy dobrze przyjęte płyty. Grali z wielkimi i małymi w klubach, na squatach, plenerach, domach kultury a nawet w synagodze.

„Gars na swojej nowej płycie stworzył dźwiękowy podkład umierającego świata i niczym orkiestra z Titanica chce przygrywać na naszym pogrzebie.” (Arek Lerch, Violence Online)

www.gars.bandcamp.com
www.facebook.pl/thegarsi

 
 

BILETY: 37 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Dostępne online:
https://ucho.interticket.pl/program/dezerter-el-banda-gars-2702
 
Przedsprzedaż stacjonarna – bilety kolekcjonerskie:

  • Salon Muzyczny PULS, ul. Wójta Radtkego 47A, Gdynia
  • Spirit Of Rock And Roll, ul. Lendziona 17, Gdańsk Wrzeszcz
  •  

    Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

    Pula biletów przeznaczona do sprzedaży „w dniu koncertu” obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży.

    Nie prowadzimy rezerwacji biletów.