[ODWOŁANY] Titanic Sea Moon / Lonker See |

Podczas październikowego koncertu zagrają zespoły Titanic Sea Moon, w składzie którego znaleźli się muzycy Ewy Braun – legendy polskiej sceny alternatywnej, a także trójmiejski kwartet Lonker See. TSM to psychodeliczny trans a la kraut postrock, z kolei w muzyce LS słychać space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient.
Titanic Sea Moon
Zespół rozpoczął swoją działalność w 2017 roku. W składzie znaleźli się muzycy Ewy Braun – legendy polskiej sceny alternatywnej z lat 90′-2000′. Grupa wystąpiła na SpaceFest w Gdańsku w grudniu 2019 roku. Nakładem wytwórni Fonoradar Records ukazała się właśnie jej pierwsza płyta – „Exit No. 2020″. Muzyka zespołu Titanic Sea Moon to psychodeliczny trans a la kraut postrock. Członkowie Titanic Sea Moon wcześniej występowali w wielu zespołach, m.in. Ewa Braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship i Najprzyjemniejsi.

 

Skład:
Dariusz Dudziński – perkusja
Piotr Sulik – gitara, vocal, sample, loops
Rafał Szymański – gitara basowa

 

Lonker See
Trójmiejski kwartet, który po raz pierwszy spotkał się w studiu nagrań w 2016 roku, czego efektem jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to, co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości muzycznych wchodzących w skład zespołu. Joanna Kucharska (bas, wokal), Bartosz Boro Borowski (gitary), Michał Gos (perkusja) i Tomasz Gadecki (saksofony) tworzą wspólnie muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groove’ami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami. W 2018 roku, nakładem Instant Classic, ukazała się – bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie, płyta „One Eye Sees Red”. Lonker See grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Włoszech, Serbii, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii, zarówno na festiwalowych, jak i na lokalnych, scenach. Obecnie zespół promuje swój najnowszy album „Hamza” wydany w lutym 2020 dla Anteny Krzyku.

 

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią SARS-CoV-2 wszystkie koncerty organizowane w Klubie Ucho będą odbywały się przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego. Od 3 października do odwołania Gdynia znajduje się w tzw. żółtej strefie, co oznacza, że w organizowanych wydarzeniach uczestniczyć może maksymalnie 25% publiczności. Pula biletów została ograniczona zgodnie z wytycznymi. Uczestników koncertu prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego zamieszczonymi poniżej. Dziękujemy!
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w: Interticket (pula wejściówek ograniczona)