XXII Tradycyjne Zaduszki Jazzowe | koncert online |

Zaduszki Jazzowe to piękny polski zwyczaj, mający swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie muzycy tworzyli historię polskiego jazzu. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie już w oficjalnej formie, pozwalając na uczestnictwo szerszemu gronu odbiorców ponad 1000 osób.

 

Muzycy występujący podczas XXII Tradycyjnych Zaduszek Jazzowych to artyści uznani, stanowiący czołówkę polskiego jazzu i bluesa.

 

Prowadzenie: Joanna Knitter

 

Zagrają:
Maja Babyszka
Leszek Dranicki
Krzysztof Duda
Przemek Dyakowski
Piotr Góra
Tomasz Grzegorski
Kuba Hajdun
Darek Herbasz
Artur Jurek
Maksymilian Kreft
Tomasz Kruk
Janusz Mackiewicz
Piotr Mania
Arek Mazur
Krzysztof Paul
Jacek Siciarek
Wojtek Staroniewicz
Roman Ślefarski
Ireneusz Wojtczak
Mikołaj Wojtczak
Paweł Urowski
Adam Żuchowski

 

Artyści biorący udział w wydarzeniu chcą przede wszystkim upamiętnić zmarłych już kolegów i mistrzów różnych gatunków muzyki – jazzu, bluesa, rocka, reggae i innych.

 

Transmisja rozpocznie się o godz. 19:00 na kanale Youtube Klubu Muzycznego Ucho. Bezpośredni link do transmisji: kliknij, aby oglądać koncert live XXII Tradycyjne Zaduszki Jazzowe.

Wstęp wolny
Organizatorzy:
Miasto Gdynia
Gdyńskie Centrum Kultury
Klub Muzyczny Ucho